Drzewo na cześć królowej Elżbiety II. "Ta pamięć o niej wciąż trwa"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Mateusz Hładki
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Sir David Attenborough - słynny popularyzator wiedzy przyrodniczej i biolog - posadził drzewo dla Elżbiety II. Gdzie i dlaczego zdecydował się na taki krok? O tym w kąciku show-biznesowym Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

Sir David Attenborough - kim jest?

Sir David Attenborough ukończył zoologię na Uniwersytecie Cambridge i studia podyplomowe w dziedzinie antropologii. Od lat popularyzuje w mediach wiedzę o przyrodzie i apeluje o ratowanie naszej planety. Za swoją działalność naukową otrzymał od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki.

- Jest legendą. Kochany także w Polsce. Zresztą mieliśmy zaszczyt i przyjemność przeprowadzać z nim wywiady - przypomniał Mateusz Hładki w Dzień Dobry TVN.

Ponadto od 1952 r. biolog jest związany z telewizją BBC, z którą stworzył cykl filmów przyrodniczych ukazujących nieznane wcześniej fakty z życia zwierząt i roślin. W 2018 r. dostał nagrodę Emmy w kategorii "Najlepszy narrator" za dokument "Blue Planet II". - Produkował też kilka wystąpień świątecznych Elżbiety II - zaznaczył dziennikarz show-biznesowy.

Drzewo na cześć królowej Elżbiety II

Ostatnio sir David Attenborough zdobył się na niecodzienny gest. - Tu widzimy, jak sadzi drzewo ku czci Elżbiety II, którą bardzo dobrze znał. To jest projekt, który zakończy się 31 marca br. Drzewa są sadzone z okazji platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II. 70 lat była na brytyjskim tronie, więc w Richmond Park, gdzie David Attenborough posadził swoje drzewo, posadzono w sumie 70 w ramach obchodów. [...] Ta pamięć o niej jest wciąż trwa - podsumował Mateusz Hładki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Pool/Getty Images

Pozostałe wiadomości