Gwiazdy

Serial "Pajęczyna" z gwiazdorską obsadą. "To jest niesamowita historia, tajemnica"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Relacja ze spotkania z twórcami serialu "Pajęczyna"

Serial "Pajęczyna" można oglądać już na Playerze. To niezwykła historia o wydarzeniach z czasów późnego PRL-u. Wiemy, jak powstawała ta produkcja, o kulisach opowiedzieli nam sami twórcy.

"Pajęczyna" - kryminalna historia

W serialu "Pajęczyna" główną rolę zagrała Joanna Kulig. Na ekranach telewizorów można zobaczyć także Andrzeja Grabowskiego, Marka Kalitę, Mateusza Banasiuka czy Eryk Lubos. Siedmioodcinkowa historia została nakręcona w podobny sposób do tego w jaki nagrywa się film.

- Tu tez była taka ambicja żeby to było w taki bardzo filmowy sposób kręcone i tak było. Czasami to było nie łatwe, żeby w tym czasie serialowym, bo to zawsze krótszy czas niż w filmie do zrealizowania, żeby utrzymywać to w ten sposób. Forma serialowa jest dla mnie czasami trudniejsza, bo energetycznie trudniej rozłożyć to na siedem odcinków niż jak się ma film, który trwa godzinę, godzinę trzydzieści - tłumaczyła Joanna Kulig.

- Ja nigdy nie miałem poczucia, że to jest jakiś serial, mam wrażenie, że to była taka sytuacja jakbyśmy film robili. I z taką pieczołowitością. Są różne seriale, są takie, gdzie się robi jeden dubel i koniec i później zbliżenie. Natomiast tu się robiło dużo dubli - dodał Marek Kalita.

Aktorzy zaznaczają, że urzekł ich nieprzewidywalny scenariusz i polska historia, która dotąd była znana wąskiej grupie osób. Wartością tego serialu jest także akcja, która dzieje się w dwóch czasach jednocześnie.

- To jest niesamowita historia, tajemnica, która tutaj jest zdradzana to jest dla mnie jakaś totalna nowość. To, że Polska pracowała nad swoją bombą atomową to jest szok. No i rzeczywiście, że jesteśmy w dwóch czasach równolegle, że jest 1978 rok i 2010 rok i że te czasy zazębiają się, że jedne przechodzą w drugie, że to się wyjaśnia w ten sposób to jest unikatowa sytuacja - podkreślił Mateusz Banasiuk.

Serial "Pajęczyna" w Player.pl

Serial "Pajęczyna" to historia inspirowana mało znanymi faktami z historii późnego PRL-u, kiedy to w szczycie gierkowskiej prosperity Polska rozwijała własny program atomowy. Serial pokazuje to, co działo się w 1978 roku, ale również w 2010. Przenikanie tych czasów pozwala wyjaśnić wiele historii z przeszłości, które dotyczą Kornelii, granej przez Joannę Kulig.

Za reżyserię odpowiada Łukasz Jaworski, a autorami scenariusza są Dariusz Suska, Wojciech Bockenheim oraz Jacek Małecki. Serial można oglądać już na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości