Rafał Szatan i Matteo Brunetti opowiedzieli o kulinarnych koszmarach z dzieciństwa. "Na samą myśl mam ciarki"

Rafał Szatan i Matteo Brunetti opowiedzieli o kulinarnych koszmarach z dzieciństwa.
Źródło: Dzień Dobry TVN
Kulinarne koszmary z dzieciństwa
Kulinarne koszmary z dzieciństwa
Czy makaron tuczy?
Czy makaron tuczy?
Woda w diecie dziecka
Woda w diecie dziecka
Na co zwrócić uwagę wybierając warzywa?
Na co zwrócić uwagę wybierając warzywa?
Zdrowe i apetycznie wyglądające drugie śniadania
Zdrowe i apetycznie wyglądające drugie śniadania
Ketchup domowy czy sklepowy?
Ketchup domowy czy sklepowy?
Dlaczego zimą jemy więcej?
Dlaczego zimą jemy więcej?
Jedzenie w biegu nam szkodzi
Jedzenie w biegu nam szkodzi
Odchudzanie a deficyt kaloryczny u dzieci
Odchudzanie a deficyt kaloryczny u dzieci
Pyszne, ale takie… uzależniające
Pyszne, ale takie… uzależniające
Najbogatsze źródła witaminy
Najbogatsze źródła witaminy
Ile tyjemy dojadając po dziecku?
Ile tyjemy dojadając po dziecku?
 Gdzie ukrywa się cukier?
Gdzie ukrywa się cukier?
Dzieci potrafią być bardzo wybredne, więc wiele dań im nie smakuje. Jednak z czasem preferencje się zmieniają i to, co przed laty kogoś odrzucało na sam zapach, później może stać się ulubionym przysmakiem. O najbardziej nielubianych potrawach z dzieciństwa opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Matteo Brunetti i Rafał Szatan.

Czego nie lubią jeść dzieci?

Matteo Brunetti jako rodowity Włoch uwielbia dania z makaronem, ale nigdy nie przekonał się do tego, by jeść kluski na słodko.

- Myślę, że za to, co powiem, zostanę wyproszony z Polski, ale w moim dzieciństwie to koszmarnym daniem był makaron z truskawkami - przyznał Mattego Brunetti. - Jak przyjeżdżałem do Polski na wakacje, to babcia podawała mi zupę owocową. Myślałem, że to będzie fajne, świeże owoce. Spróbowałem i było niedobre. Makaron i owoc się nie klei. Już na samą myśl mam ciarki - dodał pasjonat kulinariów.

Z kolei Rafał Szatan w dzieciństwie miał problemy zdrowotne, dlatego musiał trzymać się restrykcyjnej diety. Jadł głównie dania zmiksowane na papkę.

- Na przykład ryż z gotowaną marchewką, to zazwyczaj było rozgotowane. Do dziś mam tak, że tego typu mieszanki nie do końca są dla mnie. Nie przepadam - stwierdził aktor.

Smaki z dzieciństwa

Matteo w młodości nie był fanem brukselek czy brokułów, ale gdy stał się znawcą gotowania, to odkrył, jak odpowiednio przyrządzić warzywa, by były naprawdę pyszne. Natomiast Rafał z wiekiem przekonał się do smaku flaków.

- W dzieciństwie jak czułem, że gdzieś są gotowane flaki, to od razu uciekałem. Teraz polubiłem i czasami mam ochotę, żeby je zjeść - stwierdził Szatan.

Całą rozmowę z naszymi gośćmi można zobaczyć w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości