Orły 2024. Urodziny Jana Holoubka, nieobecność Tomasza Schuchardta. Co jeszcze wydarzyło się na gali?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Polskie “Oscary” rozdane
Polskie “Oscary” rozdane
Orły 2023 rozdane!
Orły 2023 rozdane!
Już po raz 26. Rozdano polskie nagrody filmowe "Orły". Był to wieczór pełen wzruszeń i emocji. Co jeszcze działo się na gali? Wydarzenie relacjonowała dla nas Kinga Burzyńska.

Orły 2024 wręczone. Jakie emocje towarzyszyły gwiazdom?

4 marca odbyła się gala wręczenia jednych z najbardziej prestiżowych nagród dla twórców filmowych - Orły 2024. Wyróżnienia przyznane zostały w 18 kategoriach. Dodatkowo Złotym Orłem doceniane są osiągnięcia artystyczne życia. W tym roku nagroda ta trafiła w ręce Agnieszki Holland. Reżyserka otrzymała także statuetkę za najlepszy film "Zieloną Granicę".

- To jest film, z którego wszyscy jesteśmy dumni. Widzę, jak on działa. Działa na ludzi niezainteresowanych tym tematem. Otwiera ich na nieszczęście innego człowieka. Odbierany jest dobrze jako utwór filmowy, co jest kolejną satysfakcją - powiedziała Agnieszka Holland, reżyser.  

Nagrodę za najlepszą rolę kobiecą otrzymała Magdalena Cielecka, która zagrała w filmie "Lęk”.

- Nasz film mówi o trudnej, kontrowersyjnej sprawie, o decydowaniu o własnym życiu, ale i śmierci. Bardzo się cieszę, że jestem częścią tej dyskusji, którą mam nadzieję, ten film otworzy. Cieszę się również, ze ta rola została doceniona przez profesjonalistów. Mega jestem szczęśliwa - powiedziała Magdalena Cielecka.

Statuetka za najlepszą muzykę trafiła zaś w ręce Łukasza L.U.C. Rostkowskiego za ścieżkę dźwiękową do produkcji "Chłopi".

- Jest to piękna chwila życia. Trzeba to podkreślić, że my to robiliśmy prawie 5 lat. Opłaciło się, tylko wielkie są koszty. Zdrowotne, mojej rodziny. Trzy lata pracy nad filmem były akurat latami wychowania naszego synka. Winny jestem wiele mojej rodzinie - powiedział Łukasz.

Listę wszystkich laureatów znajdziecie tutaj.

Orły rozdane
Źródło: Dzień Dobry TVN

Orły 2024. Podsumowanie

Emocje po wielkiej gali powoli opadają, a w naszym studiu pojawiła się Kinga Burzyńska - Piśko. Dziennikarka zrobiła nam małe podsumowanie najważniejszych wydarzeń. Jak się okazuje, w Teatrze Polskim nie zjawił się Tomasz Schuchardt, który otrzymał statuetkę za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie "Doppelgänger. Sobowtór"

- To jest wspaniały film Jana Holoubka, nagrodzony na Festiwalu w Gdyni. Uwaga, wczoraj Janek miał urodziny. Na gali Orłów wszyscy wstali i zaśpiewali dla niego "sto lat". Tomasz Schuchardt absolutnie wspaniały aktor. Na swoim koncie ma wiele nagród. Rzadko pojawia się na takich galach, ale jest tak skromnym człowiekiem, że myślę, że powodów jest wiele, dlaczego nie odbiera tych nagród. Przygotowuje się do kolejnych ról - powiedziała Kinga.

Wielki sukces odniosła także Agnieszka Holland. Jak się jednak okazuje, reżyserka dopiero w tym roku otrzymała dwa pierwsze w swoim życiu Orły. - To wydaje się niemożliwe. Otrzymała nagrodę za dotychczasowe osiągnięcia, ale powiedziała, że się nie zatrzyma. Agnieszka pracuje nad kolejnym filmem. Na koniec otrzymała najważniejszego Orła, czyli za najlepszy film – powiedziała dziennikarka.

Filmem z rekordowymi nominacjami był "Kos", został wyróżniony aż w 16 kategoriach. Otrzymał 6 nagród. - Kos w zupełnie inny sposób traktuje historię. Paweł Maślona, reżyser przepięknie prowadzi aktorów – dodała Kinga.

Na uwagę zasługuje także Magdalena Cielecka, która również otrzymała pierwszego Orła w swojej karierze.

- Magdalena Cielecka schudła do tej roli, przygotowywała się fizycznie, ale też gra wewnętrznie, emocjami. Jest aktorką totalną, ta nagroda absolutnie jej się należała – podsumowała dziennikarka Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Mateusz Sadowski

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości