Uczestniczka "Mam Talent" nie żyje. 31-latka zmarła na raka

Mam Talent
Mam Talent
Źródło: tvn.pl
Nie żyje Jane Marczewski. Uczestniczka "Mam Talent", która zachwyciła jurorów i widzów, zmagała się z rakiem płuc, kręgosłupa i wątroby. Wokalistka zmarła w wieku 31 lat.

Jane Marczewski nie żyje

Zmarła Jane Marczewski. Kochana przez widzów uczestniczka "Mam Talent!" miała zaledwie 31 lat. Piosenkarka znana jako Nightbirde chorowała na raka płuc, kręgosłupa i wątroby. Artystka dzieliła się ze światem swoją walką, jaką toczyła z chorobą nowotworową.

Odeszli w 2021

DD_20211101_Hajduk_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Odeszli w tym roku…
Odeszli w tym roku…
Kamil Durczok nie żyje
Kamil Durczok nie żyje
Wiesław Gołas - wspomnienie
Wiesław Gołas - wspomnienie
Wspomnienie Krzysztofa Krawczyka
Wspomnienie Krzysztofa Krawczyka

Jane Marczewski zmarła w wieku 31 lat

O śmierci wokalistki, którą pokochał po jej występie cały świat, poinformowała rodzina.

- Z najgłębszym bólem serca potwierdzamy, że po czterech latach walki z rakiem Jane Marczewski, znana wielu z Was jako Nightbirde zmarła 19 lutego 2022 roku - czytamy w oświadczeniu bliskich.

Jane Marczewski w "Mam Talent"

Wokalistka urodziła się w Zanesville w Ohio. W czerwcu 2021 roku pojawiła się w amerykańskim "Mam Talent". Wzruszyła widzów oraz jurorów programu swoim wykonaniem autorskiej piosenki "It's Okay".

Jane Marczewski chorowała na raka

Artystka opowiedziała obecnym w studiu o swojej chorobie. Przyznała, że piosenka, którą zaśpiewała, opowiada o ostatnim roku jej życia, w którym intensywnie walczyła z rakiem. Jane Marczewski zszokowała trenerów wyznaniem, że lekarze dają jej jedynie dwa procent szans na wyzdrowienie. Wówczas choroba zaatakowała już płuca, kręgosłup oraz wątrobę wokalistki.

Chociaż Simon Cowell zdecydował się po występie Jane wcisnąć Złoty Przycisk i awansować ją do finału, piosenkarka zrezygnowała z programu w sierpniu 2021 roku. Nightbirde oznajmiła, że jej stan zdrowia się pogorszył, a walka z chorobą wymaga od niej całej energii i uwagi.

Nagranie z występu Jane Marczewski, które można znaleźć na YouTubie, ma już niemal 40 milionów odtworzeń.

Zobacz także:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: radiozet.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości