Niezapomniane policyjne duety. Które produkcje każdy miłośnik kina powinien znać?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Kultowe duety vs. kryminalne zagadki
Kultowe duety vs. kryminalne zagadki
Filmy, które podbiły ekrany w 2023 roku
Filmy, które podbiły ekrany w 2023 roku
Kino z rozmachem
Kino z rozmachem
Kino ciałopozytywne kiedyś i dziś
Kino ciałopozytywne kiedyś i dziś
Kino familijne, które kochają wszystkie
Kino familijne, które kochają wszystkie
Jazda bez trzymanki, czyli kino sensacyjne
Jazda bez trzymanki, czyli kino sensacyjne
Kinowe hity coraz dłuższe?
Kinowe hity coraz dłuższe?
Dwaj detektywi, często obdarzeni skrajnymi cechami charakteru, zmuszeni do współpracy przy trudnej sprawie, to schemat, który doskonale zna każdy kinoman. Które takie nietypowe duety warto znać? Jakie filmy z tego nurtu zasługują na uwagę? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dziennikarka Anna Tatarska.

Kino kryminalne. Co warto zobaczyć?

W zestawieniu filmów, które łączą ze sobą nietuzinkowe osobowości i zagadkę kryminalną musi się pojawić "Zabójcza broń". - Główni bohaterowie to oczywiście Martin Riggs w tej roli Mel Gibson i Roger Murtaugh, w tej roli Danny Glover. Znowu taka niedopasowana para. Jeden człowiek rodzinny, sceptyczny, powolny, z przyklejonym do ust cygarem, a drugi taki powiedziałbym lekko zwichrowany, nawet mocno zwichrowany, ale oczywiście jak to bywa połączy ich sprawa, znajdą wspólny język, rozwiążą zagadki - powiedziała w Dzień Dobry TVN Ania Tatarska.

Warto dodać, że film okazał się sporym sukcesem i doczekał się aż czterech części. Seria zarobiła prawie miliard dolarów.  

Innym filmem, który warto znać, jest "Siedem" w reżyserii Davida Finchera. - Tam detektywi Mills, czyli młodziutki Brad Pitt i Somerset, w tej roli Morgan Freeman. Rozwiązują bardzo, bardzo mroczne zagadki, tropią zabójcę, który zabija według siedmiu grzechów głównych - dodała Anna Tatarska.

Kultowe duety, które warto znać

Nieprzeciętna para detektywów pojawiła się w serialu "Z archiwum X". - Duet idealny Fox Mulder i Dana Scully, oczywiście David Duchowny i Gillian Anderson - stwierdziła nasza rozmówczyni i zdradziła, że o mały włos na ekranie zobaczylibyśmy inną parę aktorów. - Serial startował na początku lat 90., myślę, że tak jak dzisiaj Gillian Anderson na ściankach zawsze wygląda fantastycznie, wszyscy piszą o niej, że jest piękna, inteligenta. [...], to wówczas producenci mieli inną wizję tego, jaki rodzaj detektywki by się sprawdził [...]. Brali pod uwagę do roli inną Anderson, Pamela była brała pod uwagę do tej roli - wyznała.

Nietypowy policyjny duet można zobaczyć również w "Showtime". Film będzie można obejrzeć w czwartek, 18 kwietnia, na antenie stacji TVN7.

Które kryminalno-detektywistyczne produkcje jeszcze dobrze jest znać? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości