Alec Bladwin stanie przed sądem. Skazano już pierwszą osobę winną tragedii na planie filmowym

Alec Baldwin zastrzelił operatorkę. Kto za to odpowie?
Co nowego w świecie gwiazd i celebrytów?
Źródło: Dzień Dobry TVN
W 2021 roku doszło do śmiertelnego wypadku na planie filmu "Rust". Alec Baldwin został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci. Winną w tej samej sprawie została już uznana Hannah Gutierrez Reed, która była tego dnia odpowiedzialna broń. 26-latka usłyszała największy możliwy wymiar kary. Mateusz Hładki przybliżył tę sprawę w Dzień Dobry TVN.

Alec Baldwin zabił kobietę na planie filmu "Rust"

Kilka lat temu media obiegły tragiczne wieści z planu filmowego "Rust". Do tragedii doszło dokładnie 21 października 2021 r. Tuż przed rozpoczęciem ujęcia Alec Baldwin ćwiczył scenę z rewolwerem. Nieoczekiwanie broń wystrzeliła, śmiertelnie raniąc ukraińską autorkę zdjęć Halynę Hutchins. Aktor do teraz zaprzecza, że to on nacisnął spust broni.

Baldwin został oskarżony o nieumyślne użycie broni palnej i nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi mu 5 tys. dolarów kary i do 18 miesięcy pozbawienia wolności. Ława przysięgłych w Nowym Meksyku opisała jego czyn jako "popełniony przy całkowitym lekceważeniu lub obojętności dla bezpieczeństwa innych osób". Proces w jego odbędzie się w lipcu. Aktor nie przyznaje się do winy.

Alec Baldwin postrzelił operatorkę. Kto za to odpowie?

Hannah Gutierrez Reed to kobieta, która pracowała na planie filmu "Rust". Zbrojmistrzyni odpowiedzialna była za broń, natomiast nie była obecna na planie w czasie, gdy doszło do wypadku. Ostatecznie została skazana na maksymalną karę 18 miesięcy więzienia. Uznano ją winną nieumyślnego spowodowania śmierci operatorki Halyny Hutchins.

- Samodzielnie zamieniłaś bezpieczną broń w śmiercionośną. Gdyby nie ty, pani Hutchins byłaby jeszcze przy życiu – cytował słowa sędzi Mary Marlowe Sommer, Mateusz Hładki.

26-letnia Gutierrez Reed jest pierwszą osobą, która stanęła przed sądem i została skazana w tej sprawie. Obrona obecna na sali rozpraw argumentowała, że zbrojmistrzyni stała się kozłem ofiarnym za uchybienia w organizacji planu filmowego. Adwokaci kobiety zapowiadają odwołanie od wyroku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Sarah Stier/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki