"Bez dzieci jest nikim". Zdenerwowana Ewa Chodakowska nie przebiera w słowach. Magda Stępień komentuje

Ewa Chodakowska przeczytała o sobie: "Bez dzieci jest nikim". Stanowczo zareagowała na hejt
Źródło: Dzień Dobry TVN
Co nowego w show-biznesie?
Co nowego w show-biznesie?
Krótka piłka z Ewą Chodakowską
Krótka piłka z Ewą Chodakowską
Po co nam spowiedź?
Po co nam spowiedź?
Zakaz jazdy samochodem w słuchawkach?
Zakaz jazdy samochodem w słuchawkach?
Macierzyństwo na wózku (napisy)
Macierzyństwo na wózku (napisy)
Dom dla młodzieży w kryzysie bezdomności
Dom dla młodzieży w kryzysie bezdomności
Jak się żyje, kiedy nie ma wspomnień?
Jak się żyje, kiedy nie ma wspomnień?
Pierwsze mieszkania wspomagane dla osób autystycznych (napisy)
Pierwsze mieszkania wspomagane dla osób autystycznych (napisy)
Człowiek bez tożsamości (napisy)
Człowiek bez tożsamości (napisy)
Czy Polacy idą na wybory?
Czy Polacy idą na wybory?
Ach, ta wielka płyta (napisy)
Ach, ta wielka płyta (napisy)
Niosą pomoc pod ostrzałem
Niosą pomoc pod ostrzałem
“Jeden kolega mi pisał, żebym się zabił”
“Jeden kolega mi pisał, żebym się zabił”
W pętli szkolnej przemocy
W pętli szkolnej przemocy
Dlaczego Polacy chcą mieć broń?
Dlaczego Polacy chcą mieć broń?
Od kiedy Ewa Chodakowska wyznała w mediach, że nie planuje zostać mamą, mierzy się z dużą falą nienawistnych komentarzy. Internauci ujmują jej kobiecości, ale też zarzucają egoizm. Trenerka ma dość nieuzasadnionej krytyki. O tym, jak gwiazda radzi sobie z tymi przykrymi przytykami opowiedziała w Dzień Dobry TVN dziennikarka Karolina Kalatzi.

Ewa Chodakowska reaguje na hejt

Nie każda kobieta chce mieć dzieci. Nie wszystkie kobiety mogą zostać mamami, choć bardzo tego pragną i starają się o powiększenie rodziny. Niezależnie od tego, jakie są ich losy, żadna z pań nie zasługuje na hejt. Ewa Chodakowska w Dzień Matki postanowiła opublikować bardzo ważny post w mediach społecznościowych. Chce dodać otuchy obserwatorkom.

- "Bez dzieci jest nikim", "Bez dzieci jest bezwartościowa", "Biedna jałowa kobieta". Chciałabym zacząć inaczej niedzielę, ale nie potrafię przejść obojętnie obok takich słów. Nienawiść tylko dlatego, że żyję na własnych zasadach, które głośno i odważnie komunikuję, nie wyrządzając przy tym nikomu krzywdy, wpisana jest w moją codzienność. Przywykłam. Natomiast pytam, czy osoby zostawiające takie komentarze, mają świadomość ich miażdżącego wpływu na kobiety, dla których całym światem jest marzenie o dziecku, którego mieć nie mogą… Skąd ta bezrefleksyjność… Skąd to barbarzyństwo… - zapytała trenerka.

Nieustanne dopytywanie o powiększenie rodziny, zaczepki czy wręcz hejt to doświadczenie nie tylko Ewy Chodakowskiej, ale i wielu kobiet, które nie zdecydowały się na macierzyństwo i to właśnie tę grupę trenerka w Dniu Mamy starała się wspierać najbardziej.

- Niektórych pytań nie powinno się zadawać. [...] Ona codziennie mierzy się z hejtem, że jest "jałowa", jest "niepełną kobietą". [...] Te słowa nie powinno paść z żadnych ust - stwierdziła w Dzień Dobry TVN Karolina Kalatzi.

Ewa Chodakowska zaapelowała do kobiet, by nie były bierne, kiedy dotyka je hejt. Nikt nie ma prawa oceniać ich przez pryzmat tego, czy mają dzieci, czy też nie.

- Proszę cię, REAGUJ. Zawsze reaguj. Pamiętaj, że przyzwalanie na takie komentarze, brak reakcji z naszej strony, to przyzwalanie na przemoc słowną. #stophejt #misjachoda - podsumowała gwiazda.

Ewa Chodakowska wspiera kobiety

Pod postem Ewy pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internautki współczują trenerce, że musi mierzyć się z hejtem. Opowiedziały też o swoich doświadczeniach.

- "My z mężem mamy jednego syna i często słyszymy - kiedy drugie ? Bo jedno to nie rodzina, bo samolubny będzie, co zrobi, jak was zabraknie, MUSICIE mieć jeszcze jedno. Czym się ludzie kierują, żeby mówić komuś, jak ma żyć i jak dużą rodzinę powinien posiadać...", "Kobieta, która nie może mieć dzieci, zrozumie kobietę, która decyduje się nie mieć dzieci. To jest niesamowite. Takie komentarze są krzywdzące", "My się długo staraliśmy i przez te ciągłe komentarze rodziny wpadłam w mega dołek psychiczny", "Czytam i nie wierzę, dlaczego kobieta kobiecie potrafi powiedzieć coś takiego... Jakim trzeba być człowiekiem, by nie pomyśleć, że słowa też ranią" - czytamy opinie fanek Chodakowskiej.

Głos w dyskusji zabrała również Magdalena Stępień, która niespełna dwa lata temu straciła syna.

- Coraz bardziej przeraża mnie ludzka zawiść i hejt, który nas otacza. Tak łatwo przychodzi ocenianie innych, bez totalnej wiedzy na temat ich życia. Ale tak postępują ludzie nieszczęśliwi. Człowiek, który ma wartości i dobre życie, nie niszczy drugiego człowieka! Jesteś cudowna inside and outside" - napisała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?