KEVSKI to duet melodic house, tworzony przez Gabriela Czerniejewskiego i Wiktora Mieczykowskiego, których pasją jest osadzanie klasycznych tradycji w strukturach nowoczesnej muzyki elektronicznej. Gabriel studiuje grę na fortepianie w renomowanym Royal College of Music w Londynie, a Wiktor jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Razem stworzyli unikalne brzmienie, łączące wyszukaną akustyczną estetykę z progresywnymi, elektronicznymi teksturami.
Droga duetu rozpoczęła się od reinterpretacji muzyki popowej na fortepian i skrzypce, a następnie rozwinęła się w kierunku autorskich kompozycji, które łączą klasycznie inspirowane melodie z dynamicznymi, energetycznymi beatami. To definiuje istotę KEVSKI - muzykę głęboko zakorzenioną w emocjonalności i bogactwie brzmienia klasycznych instrumentów, a jednocześnie napędzaną energią innowacyjności melodic oraz progressive house’u.
Mimo zdobycia ponad pięćdziesięciu nagród na międzynarodowych konkursach oraz występów w najbardziej prestiżowych salach koncertowych Europy, duet zdecydował się porzucić ścieżkę muzyki klasycznej, by stworzyć własne miejsce w historii muzyki elektronicznej. Każdy ich projekt świadczy o skrupulatnym podejściu do harmonii, produkcji i masteringu, tworząc brzmienie, które zachwyca zarówno miłośników muzyki elektronicznej, jak i koneserów klasycznych form. Charakterystycznym elementem ich artystycznej tożsamości są immersyjne występy na żywo, często realizowane we współpracy z orkiestrami i muzykami klasycznymi.
Najbardziej przełomowym przedsięwzięciem duetu jest stworzenie autorskiej formy muzycznej „KEVSKI Reprise” - innowacyjnego podejścia do reinterpretacji największych utworów muzyki elektronicznej. To unikalne połączenie akustycznej elegancji fortepianu i skrzypiec z subtelną, nowoczesną warstwą elektroniczną. Debiutanckie wydanie Fahlberg feat. Paul Brenning – Show Me (KEVSKI Reprise) umacniło pozycję KEVSKI jako pionierów wyjątkowego połączenia klasycznej wrażliwości i elektronicznej innowacj
KEVSKI na scenie Dzień Dobry TVN
Na naszej scenie duet KEVSKI wykonał utwór "Before We Die". Posłuchajcie tego wykonu.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na Player.pl.
Zobacz także:
- "Coś, co by budziło cały naród w inny sposób". Vito Bambino stworzył hymn na 20-lecie Dzień Dobry TVN
- Justin Timberlake zaskoczył fanów na koncercie. Ostatnio zrobił TO w 2013 roku
- Wzięli ślub na oczach całego świata. Niezwykła ceremonia na Super Bowl
Autorka/Autor: Nastazja Bloch
Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News