Czy Małgorzata Rozenek-Majdan wystartuje w wyborach do Sejmu? Gwiazda odpowiedziała jasno

Autor:
Justyna
Piąsta
Co 5. para w Polsce zmaga się z niepłodnością
Co 5. para w Polsce zmaga się z niepłodnościąDzień Dobry TVN
wideo 2/20

Media obiegła wiadomość, jakoby Małgorzata Rozenek-Majdan miała ubiegać się o mandat poselski w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Prowadząca Dzień Dobry TVN skomentowała te doniesienia. Postawiła sprawę jasno.

Małgorzata Rozenek-Majdan o wyborach

Małgorzata Rozenek-Majdan jest jedną z najpopularniejszych kobiet w polskim show-biznesie, ale również prężnie działa jako aktywistka. Od lat wspiera pary, które walczą z niepłodnością i propaguje wiedzę na temat in vitro. Ponadto została wiceprzewodniczącą komitetu inicjatywy ustawodawczej "Tak dla in vitro".

Na temat prowadzącej Dzień Dobry TVN każdego dnia pojawia się wiele wiadomości w Internecie. Często też tworzone są o niej fake newsy. Jeden z tabloidów ogłosił, że Rozenek-Majdan zamierza wystartować w wyborach parlamentarnych, które odbędą się jesienią tego roku. Prezenterka zabrała głos w tej sprawie podczas konferencji prasowej poprzedzającej debatę ekspercką "In vitro to życie".

- Niezwykle dobrze czuję swoją rolę aktywistki i na tej roli chciałabym się jak na razie skupić. Jestem dziennikarką, prowadzącą jeden z kultowych programów telewizji TVN i to jest coś, co zawodowo mnie spełnia - powiedziała Małgorzata. - Aktywistką pozostanę jeszcze przez dłuższy czas, a co się wydarzy w dalekiej przyszłości, nie wiadomo. Nie wystartuję w najbliższych wyborach. Ani tych, których spodziewamy się w październiku, ani tych, których spodziewamy się w 2024 roku- stwierdziła, stawiając sprawę jasno.

Małgorzata Rozenek-Majdan - aktywistka

Rozenek-Majdan do fałszywych pogłosek odniosła się również na Instagramie.

- "In vitro to życie" pod takim hasłem dziś w Senacie odbyła się konferencja prasowa i debata ekspercka dotycząca innowacyjnego projektu leczenia niepłodności oraz oncofertility. Miałam przyjemność podsumować projekt obywatelski "TAK dla in vitro, In vitro to LUDZIE" i skorzystać z okazji do zaproszenia posłanki i posłów, którzy leczenie niepłodności metodą in vitro błędnie i krzywdząco porównują do "produkcji człowieka" do dyskusji. Zaproszenie kieruję jako aktywistka, Prezeska Fundacji MRM, matka trójki dzieci urodzonych dzięki metodzie in vitro i jako spełniona zawodowo prezenterka telewizyjna. Tym samym dementuję dzisiejsze doniesienia o tym iż kandyduję w najbliższych wyborach do parlamentu z ramienia jakiekolwiek partii (...) - napisała gwiazda.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości