Antek Sztaba otwarcie o wyrastaniu w artystycznej rodzinie. "Nazwiska się nie wyrzeknę"

Autor:
Luiza
Bebłot
Reporter:
Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz
Antek Sztaba – jaki jest prywatnie?
Antek Sztaba – jaki jest prywatnie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Antek Sztaba to wyjątkowo zdolny aktor młodego pokolenia. Swoją artystyczną przygodę zaczął w szkole musicalowej. Studiuje aktorstwo, ale już możemy podziwiać go na deskach teatru, w serialu "Lipowo. Zmowa milczenia", a niebawem w kinowym filmie u boku Marcina Dorocińskiego. Prywatnie - syn Doroty Szelągowskiej i wnuk Katarzyny Grocholi. Czy pochodzenie ze znanej rodziny jest dla niego brzemieniem? O tym opowiedział w rozmowie z reporterką Dzień Dobry TVN.

Antoni Sztaba i jego artystyczna rodzina

Jego mama, dziennikarka Dorota Szelągowska i babcia, pisarka Katarzyna Grochola to osoby rozpoznawalne. Czy nie jest to dla niego brzemieniem i w związku z tym musi dwa razy bardziej udowadniać, że jest dobry?

- Jest, zawsze mi to mama powtarzała. Miałem taki moment, że próbowałem z tym walczyć, no ale nazwiska się nie wyrzeknę. Tak, mam mamę którą robi fajne rzeczy, tatę, który robi fajne rzeczy i babcię, która robi fajne rzeczy. Czy to sprawia, że ja nie mogę robić fajnych rzeczy? - retorycznie pyta Antek Sztaba, który nosi nazwisko swojego ojczyma.

Na instagramowym profilu znanego kompozytora i dyrygenta Adama Sztaby można znaleźć sporo ich wspólnych zdjęć. Jak wypracowali swoją relację?

- Mówię na niego "tato", wychowywał mnie od samego początku, więc to po prostu było zawsze naturalne i nie wyobrażam sobie, jakby mogło być inaczej - podkreśla Antek.

Antoni Sztaba - aktor teatralny i serialowy

Krokiem milowym w jego życiu był spektakl "1989". - To jest historia Solidarności opowiedziana przez młodych aktorów, majstersztyk - oceniła dziennikarka Dzień Dobry TVN Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz.

- Zdecydowanie spadła mi ta opcja z nieba, uwielbiam ją robić. Jest fajnie, czego chcieć więcej - przyznaje Antek. Co czuje po spektaklu? - Jest to wspaniałe uczucie. Jak ktoś mnie pyta: "teatr czy film?" - lubię filmy robić, ale w teatrze jest żywa reakcja wymienna: ludzie dają nam, my dajemy im i to działa - tłumaczy.

Oprócz teatru widzowie mogą zobaczyć go także w serialu "Lipowo. Zmowa milczenia", w którym gra zbuntowanego, niedostępnego chłopaka. Jak to się ma do rzeczywistości?

- Bartek Rosół jest bardzo "wsobny" i cichy, ja chyba trochę mniej. Jest na pewno inny, odstający od społeczności Lipowa. Też czasem się tak czuję - przyznaje młody aktor.

Antek Sztaba - jaki jest prywatnie?

Jakiś czas temu napisał w mediach społecznościowych, że życzy wszystkim, aby nie przeżywali życia, tylko życie było prze-życiem.

- Mam teraz bardzo fajny czas, jestem wdzięczny za to wszystko, co się dzieje, zdobywam coraz więcej przeżyć i tego chciałbym życzyć - podsumował. Z naszą reporterką podczas nagrania wybrał się na lody. Jaki smak lubi najbardziej? Dowiecie się tego, oglądając materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Reporter: Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości