Aleksandra Kaniak i jej amerykański sen. "Ja tutaj nie przyjechałam dla show-biznesu"

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Michał Malinowski
Kariera o jakiej jej się nie śniło

Aleksandra Kaniak już jako dziecko wiedziała, że nie będzie mieszkać w Polsce. Mamie powiedziała, że jak dorośnie wyjedzie do Ameryki. Te słowa były prorocze, bo dzisiaj kobieta odnosi sukcesy w USA. Zagrała w wielu serialach, choć aktorstwo i show-biznes nie były jej celem.

Aleksandra Kaniak w USA

Aleksandra Kaniak ma na swoim koncie dziesiątki ról w amerykańskich serialach. Szerokim echem odbiła się jej rola porucznik Zofii w kultowej grze "Red Alert 2". Jak się okazuje, za jej sukcesem stoi talent oraz czysty przypadek.

- Ja tutaj nie przyjechałam dla show-biznesu, ja tutaj przyjechałam, bo chciałam zobaczyć Amerykę. Nie miałam zielonego pojęcia, co tu będę robić i pracowałam jako kelnerka w restauracji, i to bardzo dobrej, bardzo drogiej. Bardzo dobrze zarabiałam - tłumaczyła.

Pewnego dnia ktoś podszedł do kobiety i zapytał, czy chce zostać aktorką. Odparła wówczas, że jeśli można na tym zarobić, to tak. Trafiła do agencji modelek, które występowały w filmach i reklamach. Pierwsze zlecenia pojawiły się bardzo szybko.

Pierwsze kroki w zawodzie aktora

Aleksandra Kania została skierowana do szkoły aktorskiej i był to krok do rozwoju kariery. Zagrała m.in. w kultowym serialu "Beverly Hills 90210".

- Jak wyszłam z tego castingu, myślałam, że bardzo źle mi poszło. Byłam w ogóle sobą rozczarowana - wspomina Kaniak.

Nic bardziej mylnego. Polka dostała tę rolę i zagrała Jugosłowiankę. Podkreśla, że to było cenne doświadczenie, bo w tamtych czasach był to niezwykle popularny serial. Otworzyło jej to wiele nowych dróg i możliwości. Dzisiaj Aleksandra Kaniak łączy aktorstwo z byciem tłumaczem.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Michał Malinowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości