Nie zgadniecie, która to polska aktorka. W tym wydaniu jest kompletnie do siebie niepodobna

Autor:
Michalina
Kobla
Reporter:
Marta Wrońska
Magiczny świat filmowych potworów
Magiczny świat filmowych potworów Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Wanda Tatucha-Kędzierzawska zajmuje się charakteryzacją filmową i jest prawdziwą mistrzynią w swoim fachu. Jej specjalizacja to kreowanie wizerunku potworów i fantomów. O swojej pasji opowiedziała w materiale Dzień Dobry TVN.

Charakteryzacja specjalna

Wanda zajmuje się szczególnym rodzajem charakteryzacji. Spod jej dłoni wychodzą wyjątkowo mroczne postaci. Tworzy fantomy i przemienia aktorów w potwory.

- Żeby zrobić taki efekt, musimy najpierw zrobić odlew aktorowi, no i potem narzeźbiamy zmiany - wyjaśniała, pokazując swoją pracę. - Zrobienie takiego fantoma realistycznego, to jest minimum 4 tygodnie, ale raczej 6 - dodała.

Co ciekawe, inspiracji w swojej pracy nie czerpie ze strasznych filmów. - Nie oglądam horrorów, może nawet nie dlatego, że się boję, bo wiem, że to jest oczywiście tylko film i wiem, jak to wygląda od drugiej strony. Wystarczy mi stresu w życiu codziennym i nie lubię po prostu tego uczucia, które mam, jak oglądam straszny film - powiedziała.

Wanda Tatucha-Kędzierzawska - kariera

Artystka jest doceniana zarówno przez krytyków, jak i współpracowników. - Wspaniale się pracuje z żoną. Pracujemy razem 23 lata. Ja się bardziej skupiam na tym, w jaki sposób jest to rzeźbione, w jaki sposób jest formowane, później odlewane. Wykończenie pracy jest po stronie Wandy - przyznał Marcin Kędzierzawski, mąż artystki, który sam również zajmuje się charakteryzacją specjalną.

Przykładem szczególnego wkładu Wandy w film jest jej współpraca przy "Córkach dancingu". - Pamiętam taki moment, że mieliśmy kręcić najważniejszą scenę w filmie, kiedy naszej syrenie jest odcinany ogon i pamiętam, kiedy Wanda dostała telefon z produkcji, że czas artystów się skończył i nie ma pieniędzy - opowiadała Agnieszka Smoczyńska, reżyserka filmu. - Myśmy wtedy z Marcinem zdecydowali, że wypożyczymy to wszystko za darmo, żeby tylko tę scenę uratować - powiedziała Wanda.

Jak zakończyła się ta historia? Tego dowiecie się z materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Reporter: Marta Wrońska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN.

Pozostałe wiadomości