Zwierzęta

Miłośnik ptaków drapieżnych. "To członkowie naszej rodziny. Przebywają z naszymi dziećmi"

Zwierzęta

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Marta Wrońska
Życie z drapieżnikami

Piotr Nadolski jest pasjonatem ptaków drapieżnych. Od kilku lat mieszka na wsi w otoczeniu natury, poświęcając każdą chwilę na podziwianie tych niezwykłych zwierząt. W Dzień Dobry TVN opowiedział o swoim hobby i codziennym życiu z drapieżnikami.

Miłość do ptaków drapieżnych

Piotr Nadolski w dzieciństwie mieszkał na wsi, przebywał dużo na zewnątrz i kochał naturę. Od zawsze fascynowały go ptaki. Wspomina: "Urzekły mnie tym, że pięknie krążyły nad łąkami i w specyficzny sposób piszczały, odzywały się i zawsze były dla mnie takie nieosiągalne i majestatyczne". Dziś orły, sowy czy myszołowy nie skrywają przed nim tajemnic. Piotr najpierw zajął się dwoma ptakami ze złamanymi skrzydłami. Dziś ma ich aż 12.

- Bardzo dużo czasu przebywam z tymi ptakami. Są to członkowie naszej rodziny. Przebywają z naszymi dziećmi. Dzieci też się opiekują ptakami - lubią wziąć je na rękawice, pogłaskać, dotknąć. Zajmujemy się tymi ptakami w taki sposób, aby nie była budzona agresja. Naszymi ptakami też nie polujemy, co jest bezpieczne właśnie dla tego, żeby przebywały z dziećmi - mówił Piotr Nadolski w Dzień Dobry TVN.

Życie z drapieżnikami pod jednym dachem

Miłośnik ptaków mógł spełnić swoje marzenie o życiu w ich towarzystwie zaledwie 3 lata temu, kiedy przeprowadził się na wieś. Cieszy się, że teraz może chodzić na boso (dzięki temu czuje, że ma większy kontakt z naturą), medytować, morsować i spędzać dużo czasu w lesie oraz ze zwierzętami. Jego celem jest przybliżanie innym świata ptaków drapieżnych. Skupia się na edukacji i pokazuje te zwierzęta ludziom - jeździ po szkołach i robi pokazy dla dzieci.

- Niesamowite jest to, że ten ptak nam pokazuje tak naprawdę wolność. Często lubię z ptakiem sobie posiedzieć gdzieś przy drzewie, kiedy ptak sobie siedzi spokojnie na rękawicy, a ja mam wtedy chwilę odpoczynku. (...) Mogę wtedy wyłączyć się z myślenia i celebrować chwilę - mówił Piotr Nadolski w naszym programie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Marta Wrońska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości