Niezwykłe kino dla kotów. "To jest dla nich szansa na znalezienie nowego domu"

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Dagmara Kowalczyk
W tym kinie mają kota na punkcie kotów
W tym kinie mają kota na punkcie kotówDzień Dobry TVN
wideo 2/34

Kino Meduza w Opolu to miejsce, w którym można obejrzeć film i jednocześnie pobawić się z uroczymi czworonogami czekającymi na adopcję. Pracownicy placówki oraz wolontariusze z Fundacji Fioletowy Pies połączyli siły, by pomóc zwierzakom. Jakie są tego efekty?

Kino dla kotów w Opolu

W kinie Meduza w Opolu narodziła się wyjątkowa przestrzeń dla miłośników czworonogów. Widzowie mogą obejrzeć filmy w towarzystwie podopiecznych Fundacji Fioletowy Pies.

- To była taka śmieszna sytuacja. Pracownicy przyszli do mnie z pytaniem, czy możemy mieć w kinie kota. Ja postawiłem taki warunek, że oczywiście, że tak, ale muszą być przynajmniej trzy koty, bo jeżeli będzie jeden kot, to będzie smutno strasznie. Zadzwoniłem do Fundacji Fioletowy Pies, zapytałem się, czy są jakieś koty - powiedział Rafał Mościcki z kina Meduza w Opolu.

Kino Meduza pomaga kotom znaleźć nowy dom

Opolskie kino pełni obecnie funkcję domu tymczasowego dla kilku czworonogów. Dzięki temu przychodzący na seans widzowie mogą zapoznać się z kotami i świadomie podjąć decyzję o ewentualnej adopcji.

- Nasza współpraca trwa już kilka miesięcy. Jestem zachwycona. Widzę, jak koty się tutaj dobrze czują i jaka to jest dla nich szansa na znalezienie nowego domu. Już kilka kotów poszło do adopcji, znalazły naprawdę bardzo fajne i troskliwe domy - skomentowała Magdalena Stefańska z Fundacji Fioletowy Pies.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości