Jak nawilżyć mieszkanie? Sprawdzone sposoby na suchość powietrza

Autor:
Berenika
Olesińska
Agnieszka Kałuża

Okres grzewczy sprzyja występowaniu nieprzyjemnych dolegliwości zdrowotnych - wysychaniu śluzówki w nosie, pieczeniu oczu czy łuszczeniu się skóry. Jak temu zapobiec? Wywieszenie mokrego ręcznika na kaloryferze nie jest jedynym sposobem na utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci w mieszkaniu. W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z blogerką Agnieszką Kałużą, znaną w sieci jako Aga Pomaga.

Zbyt suche powietrze w mieszkaniu - jakie rośliny postawić?

Rośliny mają ogromny wpływ na wnętrza, w których funkcjonujemy. - Nie tylko upiększają przestrzeń, ale też powodują, że powietrze jest czystsze i bardziej nawilżone. Ale o te rośliny też musimy dbać. Jeżeli rośliny zaczynają żółknąć, to może oznaczać, że powietrze jest za suche - wyjaśnia w Dzień Dobry TVN blogerka Agnieszka Kałuża. Wśród roślin, które mają pozytywny wpływ na poziom wilgotności powietrza, można wymienić między innymi aloes oraz fikusy.

Porządki domowe

Wiosenne mycie okien
Wiosenne mycie okienDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Ekspertka zwróciła uwagę, że należy pamiętać o odpowiedniej temperaturze, która powinna panować w pomieszczeniach. Rekomendowana i dobra dla zdrowia to 21-22 stopnie Celsjusza. - Warto przykręcić kaloryfery, bo jeżeli powietrze jest za suche, to nam się też gorzej śpi - uświadamia.

Gadżety niezbędne do regulowania wilgotności powietrza w domu

Jakie są sposoby na to, by powietrze w mieszkaniu sprzyjało funkcjonowaniu? Niektóre metody bywają niezwykle naturalne i nie wymagają żadnego wkładu pieniędzy. Zaliczają się do nich: wywieszenie prania czy położenie wilgotnego ręcznika na kaloryferze.

Agnieszka Kałuża zachęca jednak, by skorzystać z udogodnień technologicznych. W studiu Dzień Dobry TVN zaprezentowała przydatne gadżety.

- To są ceramiczne naczynia, do których nalewamy wodę, wieszamy na kaloryferze i uzupełniamy, co zapewnia naturalne parowanie. (...) To jest nawilżacz powietrza, który ładujemy przez USB albo możemy naładować go wcześniej przez kabelek, podłączając do prądu. On jest bardzo prosty w obsłudze, bo wystarczy go odkręcić, nalać wodę. Często sygnalizuje nam, że już nie ma wody, bo po prostu się wyłącza. Możemy go postawić przy łóżku - wyjaśnia blogerka. Jak dodaje, dzięki dodaniu do nawilżacza powietrza ulubionego olejku zapachowego, automatycznie poddajemy się aromaterapii.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości