Dom

Dog dancing - doskonały sposób na wsparcie psiej inteligencji

Dom

Autor:
Sabina
Zięba
Pogoda na dziś

Dog dancing to wyjątkowa dyscyplina sportowa nie tylko dla ludzi, ale i dla zwierząt. Wspiera dodatkowo psią inteligencję, koncentrację oraz czujność. Na czym dokładnie polega? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała trenerka, Ewa Michrowska.

Czym jest dog dancing?

Dog dancing polega na nauce psa choreografii, bazującej na jak najdoskonalszej pracy nóg. W tej dyscyplinie zdumiewające sztuczki, a także odpowiednio dobrana muzyka są niezwykle istotne, natomiast przy pokazach przydaje się kreatywność i fantazja w każdej ilości. To świetna metoda, by zająć psa, a także wzmocnić więź między nim, a właścicielem. Nie można jednak czworonoga do tego zmuszać.

- Dla psa to musi być sama przyjemność. Pies musi wejść na ring zadowolony, z ogonem do góry. Sędziowie na mistrzostwach bardzo szybko wychwytują takie rzeczy, czy pies rzeczywiście chce tam być, czy on jest tam jakoś wepchnięty, chociaż nikt tak naprawdę nie dałby rady wepchnąć psa, bo z psem nie pracuje się przymusem. "Niewolnik się zawsze zbuntuje", więc tylko siłą pozytywnego wsparcia możemy to uzyskać - powiedziała Ewa Michrowska w Dzień Dobry TVN.

Jak nauczyć psa tańca?

Dużą zaletą tej dyscypliny jest to, że nie wymaga ona specjalnych akcesoriów ani miejsca do treningu. Swoich czworonożnych przyjaciół można trenować w salonie czy przedpokoju, a przy ładnej pogodzie w parku, bądź na łące. Co więcej, tańca można nauczyć zwierzaki niezależnie od ich rasy.

- Z tym, że każda rasa z racji pierwotnej użytkowości ma jakieś predyspozycje. Nie wszystko to, co zrobimy z border collie zrobimy z huskim na przykład. Również mieszane rasy mogą brać udział w mistrzostwach, jednak z mieszańcem jest o tyle trudniej, że nie znamy tej pierwotnej użytkowości, więc to już jest kwestia podejścia przewodnika. (...) Każdy pies może tańczyć, chociaż tak naprawdę to my tańczymy, a pies wykonuje komendy przez nas nadane - wyjaśniła Ewa Michrowska w naszym programie.

Zobaczcie wyjątkowy występ Ewy Michrowskiej i Zozo w Dzień Dobry TVN:

Dog Dancing
Dog Dancing Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości