Zdrowie

Czy można pokonać bezsenność domowymi sposobami? "To zmieniło moje życie. Chcę, żeby każdy dowiedział się o tej magii"

Zdrowie

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
TikTok
Kobieta leżąca w łóżku, obok niej telefon komórkowy. Sposoby na bezsenność. Zasypianie.

Bezsenność, określana także mianem insomnii, może dotykać osoby w każdym wieku. Długotrwałe dolegliwości związane z zaburzeniami snu niosą za sobą groźne następstwa, dlatego warto skonsultować je z lekarzem. Jeśli jednak problem pojawia się sporadycznie, możemy sobie z nim poradzić domowym sposobem. Przekonuje o tym jedna z użytkowniczek aplikacji TikTok.

Sposób na bezsenność - prosty trik z TikToka

Osoby cierpiące na bezsenność skarżą się nie tylko na uciążliwe trudności w zasypianiu, ale i na wyjątkowo lekki sen, który można z łatwością przerwać. Tego rodzaju zaburzenia często prowadzą do szeregu poważnych konsekwencji, takich jak osłabienie odporności organizmu, pogorszenie koncentracji czy nieustanne poczucie zmęczenia i rozdrażnienie. Z podobnym problemem zmierzyła się Frankie Simons, której profil na TikToku cieszy się zainteresowaniem ponad 158 tys. internautów.

Jeszcze kilka lat temu to było zupełnie naturalne, że budziłam się o 4:00 nad ranem. Musiałam wstawać z łóżka, wykonywać ćwiczenia oddechowe i energetyczne, pić herbatę. Spędzałam całą wieczność na uspokajaniu się i zmuszaniu się do snu. Wszystko zmieniło się w dniu, kiedy dowiedziałam się o metodzie chłodzenia nerwu błędnego

- zapewniła TikTokerka w jednym ze swoich filmików, zdradzając jednocześnie szczegóły wyjątkowej techniki, pozwalającej zasnąć w zaledwie 15 minut.

Użytkowniczka modnej aplikacji zauważyła, że skutecznym remedium na bezsenność może okazać się zimny prysznic lub morsowanie. Nie każdy zdecyduje się jednak na tak ekstremalne rozwiązania, dlatego w razie problemów z zasypianiem, warto mieć pod ręką zwykły woreczek z kostkami lodu. Wystarczy owinąć go w ręcznik i umieścić na klatce piersiowej.

Zobacz wideo: Problemy z bezsennością – jak sobie radzić?

Problemy z bezsennością – jak sobie radzić?
Problemy z bezsennością – jak sobie radzić? Źródło: Dzień Dobry TVN

Chłodzenie nerwu błędnego - domowy sposób na zasypianie

Nerw błędny ma swój początek w rdzeniu przedłużonym, jest najdłuższym z nerwów czaszkowych, przez co spełnia wiele ważnych funkcji. Aktywuje współczulny układ nerwowy, odpowiadający za relaks i odpoczynek organizmu. Zdaniem TikTokerki, umieszczanie w okolicy klatki piersiowej chłodnych okładów skutecznie pobudza mechanizm związany z poczuciem odprężenia.

- To zmieniło moje życie. Chcę, żeby każdy dowiedział się o tej magii - podsumowała Frankie Simons.

Nagranie z oryginalną poradą zostało wyświetlone ponad 3 mln razy. Pomysł TikTokerki podzielił internautów - niektórzy wyrazili chęć jego wypróbowania, inni z góry założyli, że tego rodzaju praktyki nie pomogą im zażegnać problemu bezsenności.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: Adam Kuylenstierna / EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości