sposoby na bezsenność

  sposoby na bezsenność

  Jak prawidłowo zapewnić sobie nieprzerwany sen oraz pełną regenerację? Cenne wskazówki podaje nam Marek Bukała, hipnoterapeuta oraz terapeuta NLP.

  Bezsenność, określana także mianem insomnii, może dotykać osoby w każdym wieku. Długotrwałe dolegliwości związane z zaburzeniami snu niosą za sobą groźne następstwa, dlatego warto skonsultować je z lekarzem. Jeśli jednak problem pojawia się sporadycznie, możemy sobie z nim poradzić domowym sposobem. Przekonuje o tym jedna z użytkowniczek aplikacji TikTok.

  "Szacuje się, że na chroniczne problemy ze snem ma ok. 10 proc. ludzi"

  Po przejściu infekcji spowodowanej zakażeniem koronawirusem, wiele osób zmaga się z powikłaniami ze strony układu oddechowego. Niestety nie są to jedyne możliwe konsekwencje tej choroby. Istnieje bowiem również ryzyko zaburzeń układu nerwowego. Co trzeciego ozdrowieńca dotyka koronasomnia, o której w naszym programie mówił Michał Skalski, lekarz psychiatra i specjalista w dziedzinie zaburzeń snu.

  Nie możesz zasnąć, budzisz się po kilku godzinach i to z głodem? Bezsenność dotyka coraz większej liczby ludzi. Dr Michael Mosley autor głośnego bestselleru "Jelita wiedzą lepiej" tym razem porusza tematykę dobrego snu. W rozmowie z Anną Senkarą zdradził jego tajniki.

  Bezsenność to problem, który dotyka coraz więcej ludzi. Zmagają się z nim zarówno młodzi jak i starsi, bez względu na pochodzenie, wykształcenie czy zamożność. Obecnie zaburzenia te mogą się nasilać przez pandemię, która wywołuje podwyższony poziom lęku. Pogłębiają je jeszcze godziny spędzone przed telefonem, telewizorem i komputerem. Jak w tej nierównej walce mogą pomóc zioła? Które są najbardziej skuteczne? O tym opowiedziała nam Agnieszka Cegielska, dziennikarka i propagatorka zdrowego stylu życia.

  Podobno ponad połowa Polaków ma problemy z bezsennością. Co wtedy robią? Wsiadają na rower i ruszają przed siebie? Polują na chipsy w sklepie nocnym? A może kserują lub kupują kwiaty dla żon, które czekają na spóźnialskich uzbrojone w wałek? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Czy są jakieś sposoby na lepszy sen?