Polskie cheerleaderki podbijają świat. "Każdego roku zdobywamy miejsce na podium"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Cheerleaderki walczą o marzenia
Cheerleaderki walczą o marzenia
Kadra Narodowa w cheerleadingu
Kadra Narodowa w cheerleadingu
Łódzkie cheerleaderki 60+
Łódzkie cheerleaderki 60+
Te dziewczyny podbiją pomponami Florydę
Te dziewczyny podbiją pomponami Florydę
Córkę i mamę połączyła pasja do cheerleadingu
Córkę i mamę połączyła pasja do cheerleadingu
Polskie cheerleaderki z szansą na mistrzostwo świata
Polskie cheerleaderki z szansą na mistrzostwo świata
Cheerleaderki na medal
Cheerleaderki na medal
Poranny trening cheerleaderek
Poranny trening cheerleaderek
Kto może zostać cheerleaderką?
Kto może zostać cheerleaderką?
Magda Bober wybrała się na salę treningową zespołu Love Dance Academy Cheer Team, gdzie rozmawiała z Anią Cichocką i Weroniką Reszczyńską, szykującymi się właśnie do mistrzostw świata w Cheerleadingu w Orlando. Do tej pory dziewczyny zdążyły wielokrotnie gościć na podium krajowych zawodów.

Orlando. Mistrzostwa świata w cheerleadingu 2024

Droga zawodniczek z Love Dance Academy Cheer Team do mistrzostw w Orlando nie była prosta, choć swoją pracą i uporem bardzo szybko odnosiły kolejne sukcesy. - Przede wszystkim musiałyśmy dostać nominację od Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu, a żeby to zrobić musiałyśmy wystartować w mistrzostwach Polskich i w całym cyklu Pucharów Polski, które są tutaj organizowane. (...) Od początku powstania cheerleaderek w naszej Akademii, pierwsze zawody, mistrzostwa Polski były już z sukcesem i ze złotym medalem, więc tego jest po prostu sporo. Potem Puchary Polski i tak każdego roku zdobywamy miejsce na podium - usłyszała Magda Bober.

A w jaki sposób cheerleaderki przygotowują się do zawodów? - Dziewczyny trenują cztery razy w tygodniu, co jest bardzo dużym wysiłkiem, ponieważ są zajęcia choreograficzne, technika tańca oraz akrobatyka, która jest niezbędna w cheerleadingu. Jest to duży wysiłek, jest to dużo poświęceń, bo dochodzi też szkoła, nauka, ale one są tak bardzo zaangażowane, tak bardzo chcą, że nie wyobrażają sobie już życia bez cheerleadingu - usłyszała reporterka Dzień Dobry TVN.

Wyjazd do Orlando

Podróż na mistrzostwa świata nie jest małym wydatkiem. Dlatego dziewczyny postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. - Kawiarenki, zbiórki, jakieś podatki, bale charytatywne, tego jest mnóstwo. Robimy wszystko, co możemy - powiedziały. 

- Angażują się rodzice, Rada Rodziców, angażują się dyrektorzy. Nasi przyjaciele tak samo. Na przykład na kiermasze, które organizujemy przenoszą jedzenie i pomagają w ten sposób nas wspierając - powiedziała jedna z zawodniczek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Michalina Kobla

Reporter: Magda Bober

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN/

podziel się:

Pozostałe wiadomości