Wielki sukces Igi Świątek. Polka dołączy do grona legend

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
wprost.pl/Twitter.com
Iga Świątek

Iga Świątek wkrótce dołączy do ścisłego i elitarnego grona tenisistek, którym przez rok udało się utrzymać pozycję liderki światowego rankingu WTA. Jest 9. zawodniczką, która tego dokona. - Życzymy dalszych sukcesów - piszą kibice w mediach społecznościowych.

Iga Świątek liderką WTA przez rok

Iga Świątek wciąż z bezpieczną przewagą znajduje się na czele rankingu WTA. Raszynianka objęła prowadzenie dokładnie 4 kwietnia 2022 roku i pewne jest, że ten stan nie ulegnie zmianie aż do kwietnia. W praktyce oznacza to, że polska tenisistka będzie liderką przez co najmniej 12 miesięcy.

Życzymy dalszych sukcesów

Iga Świątek

Pierwsza rakieta świata
Pierwsza rakieta świata Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

To wielkie osiągnięcie, bo do tej pory udało się to tylko 8 zawodniczkom. Do elitarnego grona należą: Serena Williams, Justin Henin, Martina Hingis, Monica Seles, Steffi Grad, Martina Navratilova, Chris Evert i Ashleigh Barty.

Iga Świątek staje do obrony tytułu w Dosze

Jak podaje wprost.pl, Iga Świątek przewodzi w stawce o 4385 punkty nad drugą w tabeli Aryną Sabalenką. Przypomnijmy, że Białorusinka wygrała Australian Open, ale zdecydowała się wycofać z najbliższego turnieju w Dosze, przez co nie zdobędzie żadnych punktów.

Z kolei polska tenisistka będzie bronić wywalczonego tam zwycięstwa w 2022 roku. Turniej w Katarze stratuje 13 lutego. Trzymamy kciuki!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: wprost.pl/Twitter.com

Źródło zdjęcia głównego: Robert Prange/Getty Images

Pozostałe wiadomości