Psychologia

Jakich błędów nie popełniać na pierwszej randce? "Nie wnośmy przeszłości do teraźniejszości"

Psychologia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Jak nie popsuć pierwszej randki?
Jak nie popsuć pierwszej randki? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Pierwsze spotkanie z kimś, kto nam się podoba i budzi nasze zainteresowanie, zazwyczaj jest bardzo stresujące. Chcemy dobrze wypaść i pokazać się z jak najlepszej strony. Niestety czasem zdarza się, że nasze zdenerwowanie jest zbyt duże i coś idzie nie tak. Jak się zachować na pierwszej randce? Jakich błędów nie popełniać? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Godlewską coachem i trenerką osobowości.

Pierwsza randka. Jak się zachować?

W ocenie Anny Godlewskiej coacha i trenerki osobowości wybierając się na randkę, nie powinniśmy udawać kogoś, kim nie jesteśmy. - Jeżeli kogoś udaje - to może być ostatnia randka i nie będzie kontynuacji. Jeśli pozwolimy sobie pokazać siebie, to również, to samo dostaniemy z drugiej strony. Żeby tak się wydarzyło, potrzeba najpierw mieć świadomość, jaką mam relację z samym sobą. Czy potrafię być świadoma tego, co jest we mnie dobre, jakie mam zalety, jakie mam wady, i też akceptację tego, co nie jest doskonałe - mówiła w Dzień Dobry TVN Anna Godlewska.

Nasza rozmówczyni jest zdania, że nowa relacja będzie miała szansę się rozwijać, jeśli nie będziemy się zbytnio skupiać na sobie i pokażemy, że ta druga strona naprawdę nas interesuje. - Zalecam równowagę, balans. Jeśli będziemy zadawać ciekawskie pytania, to druga osoba może się poczuć przesłuchiwana - dodała nasza rozmówczyni.

Podczas pierwszego spotkania warto przytoczyć takie historie z naszego życia, które pokażą nas z różnych stron, ale jednocześnie nie były dla nas zbyt trudne, czy traumatyczne. Podczas takiego spotkania nie powinniśmy też wspominać o naszych poprzednich partnerach i związkach. - Nie wnośmy przeszłości do teraźniejszości - dodała ekspertka.

Gdzie wybrać się na pierwszą randkę?

Zazwyczaj osoby, które umówiły się ze sobą na randkę, najczęściej spotykają się w miejscach publiczne. Jednak nie jest to reguła. Równie dobrze możemy dać się zaprosić do czyjegoś domu czy mieszkania. - Ja osobiście wybrałabym spacer, bo jest on dla mnie neutralny. Nie jestem zamknięta w jakieś przestrzeni. Mogę swobodnie porozmawiać, mogę też zrezygnować, jeśli w którymś momencie nie będzie mi odpowiadało to spotkanie - mówiła.

Jeśli wybierzemy się do restauracji na kolację, to kto powinien zapłacić za posiłek? W co się ubrać na pierwszą randkę? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki / East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości