Zdrowie

Agnieszka Cegielska poleca jesienne rytuały. "To jest wspaniały czas, żeby ukochiwać siebie"

Zdrowie

Autor:
Adam
Barabasz
Nie dajmy się jesiennej chandrze! Rytuały, które podnoszą nastrój

Agnieszka Cegielska doskonale wie, że w roślinach kryje się niezwykła moc. Warto po nie sięgnąć jesienią, kiedy dopada nas chandra, a wokół czają się wirusy. Sprawdźcie, które zioła sprawią, że będziemy cieszyć się zdrowiem i świetnym humorem.

Sposób na jesienną chandrę

Krótkie dni, mniej słońca, spadające temperatury. Jesień nie rozpieszcza, dlatego sami powinniśmy zadbać o drobne przyjemności.

- To jest wspaniały czas, żeby ukochiwać siebie - mówi Agnieszka Cegielska. - Bo od tego trzeba rozpocząć. Od tej miłości do samego siebie, od dbania o swoje zdrowie i dobrostan. Jesień to jest taka pora roku, kiedy można chabry, stokrotki, nagietki wprowadzić do łazienki - wylicza dziennikarka.

Poszukując sprzymierzeńców w walce o dobre samopoczucie, warto skierować swoje kroki nie tylko na łąkę, ale również do kuchni. Tam znajdziemy bazylię, imbir czy aromatyczne przyprawy, których właściwości mogą okazać się nieocenione właśnie jesienią.

Niezwykła moc ziół

Aby zafundować sobie aromatyczną kąpiel, nie trzeba wydawać fortuny. Wystarczy kilka gałązek bazylii, które w połączeniu z gorącą wodą będą wydzielały odprężające olejki eteryczne. Ulgę zestresowanym przyniesie lawenda i sól. Z kolei w walce z katarem skuteczny okazuje się majeranek i tymianek.

- Grypa jest wołaniem organizmu o odpoczynek - podkreśla Agnieszka Cegielska. - Nie próbujmy tego przeziębienia przebiec, po prostu "ukochujmy się" w sposób naturalny. Jak mamy dzieci w wannie, do miski wrzucamy łyżkę tymianku i majeranku, zalewamy wrzątkiem i zamykamy łazienkę. Zapach majeranku i tymianku wspaniale działa na górne drogi oddechowe, więc jak pojawiają się gile i inne, to niech w łazience unosi się taka aromaterapia i dodatkowo jeszcze naturalna inhalacja - tłumaczy.

Oczywiście jesienią nie zapominamy też o imbirze. Stosujemy go zewnętrznie, jako kąpiele i parówki, oraz wewnętrznie w postaci naparów. Przyniesie korzyści dla ciała i ducha.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości