aromaterapia

  Romantyczna kąpiel to wprost idealna propozycja dla par, które pragną choć na chwilę oderwać się od natłoku codziennych obowiązków. Jak zorganizować domowe SPA dla dwojga? Co zrobić, by wspólnie spędzone chwile pozostały niezapomniane?

  Olejki eteryczne wykorzystuje się na wiele sposobów. Można dodawać je do kąpieli, sprawdzają się również, jako odświeżacze powietrza, a kilka kropel dodanych do prania sprawi, że nasze ubrania przejdą pięknym zapachem.

  "To jest wspaniały czas, żeby ukochiwać siebie"

  Drzewoterapia może przynieść ukojenie skołatanym nerwom, pozytywnie wpływa na samoocenę, wspomaga koncentrację i kreatywność. Już sam spacer w lesie ma właściwości terapeutyczne, które możemy spotęgować dotykiem. Czy są jakieś przeciwskazania do sylwoteriapii?

  Zainspirowana obcymi kulturami, postanowiła stworzyć niezwykłą biżuterię. Edyta Tecław od lat zafascynowana aromaterapią, produkuje zapachowe dodatki. To, co robi, to nie tylko biznes - ona wpływa również na zmianę myślenia ludzi.

  Trwająca pandemia koronawirusa wprowadziła nas w nową rzeczywistość - praca zdalna, izolacja społeczna, przestrzeganie reżimu sanitarnego. Dla wielu osób ta sytuacja może być bardzo stresująca. Jak sobie z nią poradzić?

  Już od dawna wiadomo, że zioła mogą mieć dobroczynny wpływ na nasz organizm, dlatego są one obecne m.in. w medycynie i kosmetykach. Warto też dodawać je również do kąpieli dla dzieci, dzięki czemu czynność ta będzie dla nich przyjemniejsza i przyniesie im zdrowotne korzyści. Zapytaliśmy eksperta, o czym należy pamiętać podczas jej przygotowywania.

  Olejki eteryczne są stosowane w leczeniu wielu dolegliwości. Jakich? Czy można je stosować bez rozcieńczania? Czy są jakieś przeciwwskazania do ich użycia?

  Olejki eteryczne nie tylko pięknie pachną, ale również mają zastosowanie terapeutyczne. Redukują stres i zmęczenie. Są także polecane w dolegliwościach bólowych. Jak samodzielnie przygotować olejek w domu? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym kosmetolog Dorota Gładkiewicz.