Zdrowie

Gastrolog nie poprzestał na pouczaniu, że już czas na dziecko. Dziennikarka o skandalicznej wizycie

Zdrowie

Autor:
Daria
Pacańska
Przychodzi Polka do lekarza…
Dzień Dobry TVNPrzychodzi Polka do lekarza…

Kamila Kalińczak udała się do gastrologa, ponieważ miała problemy z układem pokarmowym. Medyk jednak pozwolił sobie na nazwanie dziennikarki "staroródką", wspominając, że to najwyższy czas, by urodziła dziecko.

Komentarze lekarza w trakcie wizyty

Kamila Kalińczak była poruszona po ostatniej wizycie u gastrologa. Okazuje się bowiem, że doktor pozwolił sobie na komentarze dotyczące tego, że dziennikarka nie ma dzieci. - Zdaję sobie sprawę z tego, że lekarz musi nam zadać pewne pytania, czy jesteśmy w ciąży, czy planujemy ciążę, bo to może determinować leki, które chce nam zapisać. W tej sytuacji jednak tak nie było. Natomiast wyobrażam sobie, że kiedy ja mówię, "nie, nie jestem w ciąży", "nie, nie planuję na razie ciąży", czy pan doktor zagląda w moje papiery i mówi: "pani nigdy nie była w ciąży, a ma 38 lat", ja potwierdzam i uważam, że tutaj ta dyskusja powinna się zakończyć - wyznała Kamila Kalińczak.

To nie wszystko. Gastrolog stwierdził także, że dziennikarka będzie staroródką, bo na pewno zdecyduje się na posiadanie dzieci. W pewnym momencie rozmowa przerodziła się nawet w agresję słowną.

- Następnie usłyszałam coś, co mnie absolutnie zdenerwowało, najbardziej w tym wszystkim: "praca nie jest najważniejsza". - "A skąd pan doktor wie, że praca jest powodem, dla którego nie mam dzieci". Jest to bardzo ocenne i stygmatyzujące i nie jest prawdą - kontynuowała relację z gabinetu.

Zobacz wideo: Cykl "Inspirujące kobiety"

"Inspirujące kobiety"

Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga LegoszDzień Dobry TVN Online
wideo 2/5

Brak przyzwolenia na nie posiadanie dzieci

Kamila Kalińczak zastanawiała się, skąd biorą się takie komentarze i doszła do wniosku, że kobietom, które nie posiadają dzieci przypinane są pewne łatki.

- W Polsce nie ma przyzwolenia na to, żeby dorosła kobieta nie miała dzieci. Jeżeli dorosła kobieta w Polsce nie ma dzieci, wrzucamy ją do takiego worka, a na tym worku zapisujemy brzydkie etykiety: stara panna, karierowiczka, egoistka i tak dalej. Jeżeli ta kobieta nie jest zakonnicą, to trafia do tego worka. Problem polega na tym, że w tym worku są kobiety, które nie mają dzieci, bo nie chcą mieć, ale są też takie, które nie mają dzieci, bo nie mogą ich mieć z powodów biologicznych, są takie, które nie mogą ich mieć, bo ich partner nie chce - powiedziała Kamila Kalińczak.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości