utrata wzroku

    utrata wzroku

    Historia Alicji Stelmaszczyk może być inspiracją dla wielu osób. Choć w dzieciństwie zdiagnozowano u niej chorobę Stargardta, przez co w efekcie straciła wzrok, nie załamała się. Wręcz przeciwnie, założyła fundację wspierającą osoby niepełnosprawne, a sama jest wyjątkowo aktywna fizycznie. W zeszłym roku wraz z koleżanką wzięła udział w ultramaratonie i przejechała na rowerze 1200 km. Mimo to, jak sama mówi: "Nie czuję się niezwykłym człowiekiem". 

    Sebastian Grzywacz stracił wzrok 10 lat temu, ale - jak mówi - bardzo szybko się po tym pozbierał. Na co dzień pracuje w Fundacji "Ponad słowami", zajmuje się aktywizacją sportową młodzieży, przeciwdziałaniem przemocy i prowadzi szkolenia. Jest także ojcem i to jest dla niego najważniejsze w życiu. - Niepełnosprawność to są ograniczenia, jakie sobie narzucamy lub jakie napotykamy. Jeżeli ktoś nie widzi, może robić całą masę innych wspaniałych rzeczy - mówi Sebastian.

    "Nie chcę nikogo naśladować, bo to nie ma sensu" - powiedziała w Dzień Dobry TVN Aleksandra Sadowska. Dlaczego postanowiła wytatuować sobie gałki oczne? Jak szukała osoby, która to zrobi? Czy zdawała sobie sprawę, że z takim zabiegiem łączy się wielkie ryzyko? I czy tatuator, który podjął się jego wykonania zadania stanie przed sądem? Pani Aleksandra odwiedziła Dzień Dobry TVN ze sowimi pełnomocnikami: Pawłem Jagielskim i Igorem Sikorskim, którzy powiedzieli o jej obecnym stanie zdrowia oraz zarzutach, które zostały postawione tatuatorowi.