porażka

  porażka

  Rywalizacja i porównywanie się do partnera, wpisane jest niemalże w każdy związek. Sztuką jest nie zazdrościć ukochanej osobie, a inspirować się jej osiągnięciami. W naszym studiu gościła Marzena Mawricz. Psycholożka i psychoterapeuta par zdradziła, czy rywalizacja w związku może być zdrowa. Poznaliśmy też Monikę i Wiktora Chabel - małżeństwo, które uczy, jak wspólnie cieszyć się sukcesem.

  Fiasko, katastrofa, dramat, "masakra" - do rangi porażki może urosnąć każdy problem, zwłaszcza jeśli mamy po kilkanaście lat i dopiero uczymy się radzić sobie z trudnościami. Zrozumienie tego, że błędy się zdarzają i że nie wszystko w życiu musi iść po naszej myśli to niełatwa sztuka. Jak pomóc więc nastolatkom poradzić sobie z niepowodzeniami? Pisarka i publicystka Kasia Keller oraz psycholog dziecięca Marta Bąkowska dzielą się sprawdzonymi radami.

  Rozkładanie parasola ochronnego nad dzieckiem albo wpajanie mu, że musi odnosić same sukcesy sprawia, że pociecha nie potrafi radzić sobie z porażkami. A to błąd, bo życie nie jest usłane tylko różami i warto przygotować dziecko na przegrane. W jaki sposób? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psycholog dziecięcą Moniką Perkowską i aktorką Moniką Mrozowską - mamą 3 dzieci.

  Niestety polska zawodniczka MMA Joanna Jędrzejczyk przegrała siódmą walkę o mistrzostwo świata UFC w kategorii słomkowej. O porażce Joasi z Amerykanką Rose Namajunas prowadzący Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik rozmawiali z Agnieszką Jastrzębską.

  Ilu genialnych odkryć dokonano w skutek błędu? Wystarczy wspomnieć wyprawę Kolumba czy powstanie viagry. Każdą porażkę da się przekuć w sukces? Na to pytanie odpowiedział w Dzień Dobry TVN Erik Kessels - ekspert w dziedzinie reklamy i autor książki "Ale wtopa!"

  Nie przepadamy raczej za niemiłymi i opryskliwymi sprzedawcami, ale czasami od zbytniej sympatii okazywanej przez nich może się nam ulewać. W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy sprawdzić, jaki jest złoty środek w podejściu do klienta.

  W mediach było głośno o zakrętach życiowych Roberta Gonery. Aktora gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Czy trudno było mu się przyznać do porażki? Czy kłopoty, które pojawiły się w jego życiu były wynikiem błędnych decyzji? Czy po wywiadzie dla jednego z tygodników, w którym szczerze opowiedział o swoich kłopotach, zmieniło się coś w jego życiu? Czy otrzymał propozycję zagrania jakiejś roli? Jak wyglądają jego kontakty z dziećmi?

  Do porażek w życiu potrafią przyznać tylko ludzie bez kompleksów. Nasi goście z pewnością ich nie mają, bo w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swoich największych porażkach. Kto by pomyślał, że Natalia Siwec, Michel Moran i Rafał Masny, ludzie sukcesu, także zaliczyli kilka wpadek. Jakich? Nie uwierzycie.

  Czy to, kiedy rozpoczyna się współżycie wpływa na trwałość związku? Czy oddając się zbyt wcześnie partnerowi nie skazujemy związku na porażkę? Co tak naprawdę decyduje o trwałości związku? Co zrobić, jeśli partner wywiera presję i oczekuje od partnerki, że ta zdecyduje się na szybsze skonsumowanie związku? O tym seskuolog dr Andrzej Depko.

  Czy nowy związek, który tworzymy po rozstaniu z dotychczasowym partnerem, jest z góry skazany na porażkę? Czy taki związek, to związek na chwilę, dzięki któremu próbujemy się wyleczyć z poprzedniego nieudanego związku? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: aktorkę Monikę Dryl, pisarkę i malarkę Katarzynę Lengren, aktora Dariusza Kordka oraz psycholog Małgorzatę Ohme. Czy zgodzicie się z Katarzyną Lengren, że nic nam tak nie poprawia humoru jak nowy romans?