macocha

  macocha

  Kiedy rozpada się rodzina, opiekę nad dziećmi w głównej mierze przejmują kobiety. Bywają jednak sytuację, gdy to wyzwanie spada na mężczyzn, którzy po stracie żony sami muszą zmierzyć się z rodzicielstwem. Czy związek z samotnym ojcem z góry skazany jest na niepowodzenie? Czy kobieta, która go pokocha, będzie po prostu partnerką czy także matką dla jego potomstwa? Oto historie osób, które z różnych perspektyw doświadczyli tego, jak wygląda związek z mężczyzną, który sam wychowuje dzieci. 

  Liczba rozwodów w Polsce stale rośnie. Większość osób układa sobie jednak życie na nowo, gdyż czasem pojawia się na drodze ktoś, z kim ponownie pragniemy wspólnie iść przez życie. Partnerzy dają nam wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, a co z dziećmi? Czy rodzic powinien mieszać potomków w nowe relacje miłosne? O tym opowiedziało nam małżeństwo Magdalena i Krzysztof Hillar, a porad udzieliła Marta Żysko-Pałuba, psycholog, psychoterapeuta.

  Malwina Siwiec jest zupełnym przeciwieństwem swojej siostry Natalii. Czym dziewczyny się różnią? Czy rodzice trzymali je krótko? Jaką macochą jest Natalia? Czym zajmuje się Malwina? Powiedziały o tym dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej. Mieliśmy też okazję poznać rodzinę Natalii i Malwiny.

  Według statystyk rodzin patchworkowych ciągle przybywa. Jak sprawić, by dziecko zaakceptowało sytuację i nową kobietę u boku ojca? W jaki sposób zbudować zaufanie? Czy macosze wypada wychować dziecko partnera? Ania i Jarek porozmawiali na ten temat z Justyną Tomańską, autorką portalu dla dzieci, macochą dla 10-letniej Julii oraz Moniką Perkowską, psychologiem dziecięcym.

  Jak ułożyć sobie życie z dziećmi partnera/partnerki z poprzedniego związku? Czy przybrani rodzice powinni wychowywać dzieci partnera? Jak zaprzyjaźnić się z pasierbicą/ pasierbem? O trudnej roli macochy i ojczyma rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anitą Grabowską, Rafałem Rutkowskim i psycholog Marią Rotkiel.

  Zapraszamy na poranek z Dzień Dobry TVN, a w programie: szpital pozywa pacjenta - czy dobre imię instytucji zaufania publicznego jest ważniejsze niż poczucie bezpieczeństwa chorych? Jestem macochą, jestem ojczymem - Anita Grabowska, Maria Rotkiel i Rafał Rutkowski o odpowiedzialności i budowaniu relacji. Anja Rubik zdradzi skąd bierze pomysły na swoje stylizacje, a także zielony kącik Beaty Lipov, czyli co sadzić na wiosnę. Bądźcie z nami o 8.00! Program poprowadzą Anna Kalczyńska i Robert Kantereit.