kamera

  kamera

  O zaletach i wadach systemów monitoringu umieszczanych w szkołach rozmawialiśmy z dr. hab. Krzysztofem Biedrzyckim z Instytutu Badań Edukacyjnych i Małgorzatą Szumańską z Fundacji Panoptykon. Czy system kamer rzeczywiście uczy młodych ludzi "kombinowania i unikania", a nie kształtowania w sobie postaw obywatelskich? Dlaczego szkoły często nie mają procedur postępowania z monitoringiem ani zasad udostępniania nagrań?

  Podczas konferencji dotyczącej bezpieczeństwa szef FBI James Comey radził, by zasłaniać kamerę wbudowaną w swój komputer, ponieważ średnio sprawny haker jest w stanie przejąć z niej obraz. W Dzień Dobry TVN dziennikarz naukowy Piotr Stanisławski powiedział, w jaki sposób śledzą nas komputery i smartfony, w jaki sposób haker może przejąć kamerę w naszym komputerze.

  "Uważam, że policja ma bardziej ludzkie podejście do nas". Straż miejska "poluje" na nas, a pan Bartosz Smoliński na nich! Wykorzystując kamerę i internet walczy z hipokryzją wśród strażników miejskich we Wrocławiu, którzy sami popełniają wykroczenia, za które ścigają zwykłych kierowców. Co skłoniło go do takiego działania i czy często spotyka się z przekroczeniem przepisów przez funkcjonariuszy?

  Liceum w Jarosławiu zasłynęło jako kuźnia największych dziennikarskich talentów. Stworzono tam klasę dziennikarską. Mateusz Błaszczyk, Paulina Dinh Manh oraz Mateusz Zając wczoraj byli naszymi gośćmi i nakręcili o nas materiał! Zobaczcie,co działo się za kulisami!

  Coraz więcej kierowców w swoich samochodach montuje sobie kamerki. Na rynku dostępna jest bogata oferta wideorejestratorów. Rejestrują obraz w podczerwieni, w różnych konfiguracjach. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Zbigniew Urbański.