gryzonie

  Myszy domowe i te żyjące na wolności odżywiają się podobnie. Są wszystkożerne, dlatego nie sprawiają właścicielowi żadnych problemów. Jakie jest popularne jedzenie dla myszy domowej?

  Szczury jako pupile domowe mają zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i zdecydowanych przeciwników. Rzadko kto jest wobec nich obojętny. Zazwyczaj budzą skrajne emocje – od podziwu i sympatii po lęk i obrzydzenie. Są różne rasy szczurów domowych. Ich cechą wspólną jest wysoka inteligencja.

  Bardzo ważne jest, aby poidełko dla chomika było właściwie dobrane pod względem pojemności i odpowiednio zamontowane. W przeciwnym razie korzystanie z niego będzie utrudnione. Poidełka przeznaczone do klatek mają inne mocowania niż te do akwariów.

  Żwirek silikonowy to powszechnie stosowane podłoże dla wielu zwierząt. Charakteryzuje się bardzo dobrą absorpcją nieprzyjemnych zapachów i brakiem pylenia.

  Jeśli jesteś zdecydowany na hodowlę, dowiedz się, co wpływa na długość życia świnki morskiej i co jako właściciel możesz zrobić, aby jak najlepiej się nią opiekować.

  Koszatniczki są blisko spokrewnione ze świnkami morskimi i szynszylami. W przeciwieństwie do większości gryzoni łatwo się oswajają i wykazują aktywność dzienną. Klatka dla koszatniczki musi być właściwie przygotowania i dobrze wyposażona. Warto też pamiętać, że jest to zwierzę stadne.

  Wiewiórki coraz częściej żyją w miastach. Niektóre z nich zakładają swoje gniazda nawet w naszych ogrodach i to na te ostanie trzeba zwrócić szczególną uwagę. Czasem zdarza się, że młode wypadają ze swojego legowiska. Jak im pomóc? Gdzie szukać pomocy, gdy znajdziemy taką wiewiórkę?

  Gryzonie są z natury bardzo aktywne. Codzienny ruch jest dla nich wręcz niezbędny – reguluje procesy metaboliczne oraz sprzyja dobremu samopoczuciu. Dlatego właśnie klatka dla myszy powinna być wyposażona w zabawki umożliwiające podejmowanie różnych form aktywności.

  Szczury to gryzonie wszystkożerne. Karma dla szczura powinna zawierać niezbędne składniki odżywcze, witaminy i błonnik. Prawidłowo dobrany pokarm dla szczura ma wpływ na jego wygląd, zdrowie i samopoczucie. Co lubią jeść szczury?

  Chomiki to niezwykle przyjazne, inteligentne i uporządkowane zwierzątka. Swoją klatkę dzielą na strefy – wydzielają sobie osobne miejsca na spiżarnię, toaletę i do spania. Domek dla chomika jest bardzo istotny, ponieważ zwierzę spędza w nim sporo czasu.

  Szczury zyskują coraz większą akceptację i zainteresowanie osób, które pragną przygarnąć je jako zwierzątka domowe. Te inteligentne małe stworzenia dają się oswoić i mocno przywiązują do człowieka, stając się jego wiernymi kompanami. Zanim jednak to nastąpi, człowiek musi zyskać akceptację i zaufanie szczura. Proces ten wymaga czasu i pracy. Sprawdź porady, jak oswoić szczura.

  Chomik to malutkie i przyjazne zwierzątko, które może mieszkać w niemal każdym domu. W związku z łatwością hodowli i jego małym rozmiarem, często jest polecany na pierwszego pupila dla dziecka. Żeby nasz drobny podopieczny był szczęśliwy, należy jednak zapewnić mu możliwie jak najbardziej komfortowe warunki. Podstawowe znaczenie ma oczywiście przestrzeń, w której zamieszka.

  Myszoskoczki mają specyficzne wymagania bytowe, nieco odmienne niż pozostałe gryzonie. Dlatego należy rozważyć, czy klatka dla myszoskoczka to na pewno dobre rozwiązanie. Bardziej praktyczne może się okazać terrarium.

  Chomiki to zwierzęta małe, ale bardzo aktywne. Aby prawidłowo się rozwijały i były zdrowe, trzeba zadbać o wyposażenie ich wybiegu w specjalne akcesoria. Nie bez znaczenia jest także sama wielkość klatki.

  Jedzenie dla chomika jest ogólnodostępne i niedrogie. Chomiki domowe odżywiają się zarówno roślinami, jak i mięsem. Sprawdź, co jedzą chomiki dżungarskie, syryjskie, a czym odżywiają się chomiki europejskie i chomiki Roborowskiego.

  "Robią mnóstwo spiżarni po to, by mieć rezerwę"

  Klatka dla gryzoni jest domem naszych domowych pupili. Należy zadbać o to, aby była komfortowa i dawała zwierzętom poczucie bezpieczeństwa. Ważne są zarówno jej wymiary, jak i odpowiednie wyposażenie. Poza podstawowymi elementami powinna ona obejmować również zabawki, aby zwierzę się nie nudziło.

  Pokarm dla szynszyli powinien być bogaty w cenne minerały i witaminy. Prawidłowa dieta gryzonia ma wpływ na jego zdrowie i długość życia. Szynszyle są roślinożercami, dlatego ich jadłospis opiera się na warzywach, owocach i ziołach.

  Koszatniczki to urocze małe gryzonie, które z powodzeniem można hodować w domu. Wymagają jednak właściwych warunków bytowych i odpowiedniej opieki. Dowiedz się, jak długo żyje koszatniczka, czego potrzebuje, co je i jak ją pielęgnować.

  Zabawki dla chomika to jeden z podstawowych elementów, który powinny znaleźć się w klatce tego małego zwierzaka. Ich głównym zadaniem jest zaspokajanie potrzeby aktywności fizycznej gryzonia. Ruch jest ważny zarówno ze względu na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne chomika. Im więcej zabawek i atrakcji do dyspozycji, tym lepiej.

  Nazwa piesek preriowy może być myląca, gdyż gryzoń ten nie jest nawet daleko spokrewniony z psem. Oswojony piesek preriowy potrafi być jednak dobrym towarzyszem dla człowieka. Dowiedz się, jaką ma naturę i co należy mu zapewnić w przypadku hodowli domowej.

  Hodowla szynszyli nie różni się zbytnio od hodowli innych zwierząt. Wiąże się z ciężką pracą i wiedzą, którą trzeba przyswoić. Czynniki te dopiero po dłuższym czasie mogą przynieść wymierne dla hodowcy korzyści. Czy warto założyć hodowlę szynszyli w Polsce? Od czego zacząć?

  Gdy człowiek z różnych przyczyn przestaje zajmować się małym, udomowionym zwierzęciem, jego sytuacja staje się tragiczna. Bezdomne króliki, jeże i gryzonie są znacznie mniej zauważalne niż psy czy koty. Trudniej udzielić im pomocy. Dlatego właśnie dla nich w Lublinie powstało okno życia.

  Okienko życia dla królików i gryzoni w Lublińcu to miejsce stworzone przez Magdalenę Nowaczyk. To właśnie tu przebywają samotne króliki, chomiki, szynszyle i myszoskoczki, które szukają kochającego domu. Jak narodził się pomysł na tę inicjatywę?

  Uważacie, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies? Goście Dzień Dobry TVN Karolina Kamińska oraz jej chłopak Bartek Przybysz udowodnili, że nie tylko. Opowiedzieli nam o swoim zwierzaku, którego nie zamieniliby na żadne inne.