Aida Kosojan-Przybysz

  Aida Kosojan-Przybysz

  Czy przodkowie determinują nasze życie? Okazuje się, że tak. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarkę i pisarkę Katarzynę Drogę oraz wizjonerkę Aidę Kosojan-Przybysz, która zaznaczyła, że oprócz genów nosimy w sobie echo przodków. Co to znaczy? Okazuje się, że nauka również idzie w tym kierunku. Neuro epigenetyka dowodzi, że istnieje coś takiego jak pamięć komórkowa. Czy neuroprzekaźniki mogą przekazać następnym pokoleniom np. lęki po przodkach?

  Z badań CBOS-u wynika, że 16 proc. Polaków wierzy w to, że piątek trzynastego jest pechowy. Dlaczego ten dzień uznawany jest za feralny? Dlaczego niektórzy ludzie ulegają przesądom? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN wizjonerkę Aidę Kosojan-Przybysz.

  Podobno, kiedy we śnie widzimy psa podczas polowania, to jest to znak, że dzięki pracowitości i wytrwałości dojdziemy do sukcesów. A jak interpretować sny o wypadających zębach, narodzinach dziecka i falach na morzu? O symbolice snów rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z wizjonerką Aidą Kosojan-Przybysz.

  "Jaką najbardziej krzywą akcję odwaliliście swoim starym?" - na to pytanie często wstyd nam odpowiedzieć. Szczególnie w obecności kamery. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer bada zjawisko młodzieńczego buntu. A jak "usadzić" fikające nastolatki? O radę najlepiej poprosić "Miss Frau", czyli w dialekcie bardziej przystępnym tym, którzy golenie głowy na złość rodzicom mają już dawno za sobą, budzącą respekt nauczycielkę języka niemieckiego. A co w temacie mają do powiedzenia najbardziej zainteresowani tematem, czyli sami nieletni? Może warto czasem ich posłuchać...

  Intuicja, znana również jako szósty zmysł, jest ponoć domeną kobiet, dlatego też do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy trzy przedstawicielki płci pięknej: Annę Cieślak i Edytę Herbuś oraz wizjonerkę Aidę Kosojan-Przybysz. W jakich sytuacjach polegają na tym, co podpowiada im serce? Czy da się rozwinąć wrodzony zmysł intuicji, a jeśli tak, to jak go ćwiczyć?

  Język polski został uznany za najtrudniejszy język na świecie. I rzeczywiście, od wielu cudzoziemców możemy usłyszeć, że "polski język, trudna język". Czy tak samo uważają goście Dzień Dobry TVN: Wietnamczyk Quoc Anh Tran, Anglik Steve Terrett i Ormianka Aida Kosojan-Przybysz? Zapytaliśmy ich również o strategię i bodźce motywujące do nauki języka polskiego. Czy zapamiętali zabawne historie związane z nieznajomością języka?

  Gdy coś idzie nie po naszej myśli, mówimy o pechu lub o negatywnej energii. Czy za nasze niepowodzenia może odpowiadać np. złorzeczenie? Czy faktycznie można rzucić na kogoś zły urok lub klątwę? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Miłosz Brzeziński – trener biznesu oraz Aida Kosojan – Przybysz – wizjonerka.

  W każdy piątek w Dzień Dobry TVN dzieci będą polecać swoim rówieśnikom lektury warte przeczytania. W pierwszym odcinku naszego nowego cyklu ekspertka Margo Przybysz, córka Aidy Kosojan-Przybysz, poleciła książki dla ośmiolatków. Jakie? Czy Aida przymusza córkę do czytania? Jaką książkę polecił Margo Marcin Prokop?

  Okazuje się, że w takich krajach jak Gruzja kobiety wciąż są porywane. Uprowadzenia narzeczonych nadal praktykowane są także w Kirgistanie, czy Kazachstanie. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była wizjonerka Aida Kosojan – Przybysz. Okazuje się, że też została porwana... Nam zdecydowała się o tym opowiedzieć.

  Przychodzi taki czas w życiu rodzica, gdy dziecko dorasta, na komunię dostaje pierwszy komputer i się zaczyna. Portale społecznościowe stoją przed nim otworem. A tam niekontrolowane przez nikogo treści. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: psycholog Karolina Jarosz, Agata Kościkiewicz – mama Janka i Mikołaja, Aida Kosojan – Przybysz – wizjonerka, mama Alicji i Margo. Czy ingerowanie w komputer czy historię odwiedzanych stron jest ingerowaniem w prawo do intymności nastolatka? Jak daleko może posunąć się rodzic kontrolując własne dziecko?

  Piotr Kucharski i Aida Kosojan-Przybysz zaprezentowali nam dziś, w kuchni Dzień Dobry TVN, przepisy na: chleb żytni codzienny, bułki poznańskie z przedziałkiem, szybką ciabattę oraz domowe masło, zupę cebulową i cytrusowe tosty z malinami.

  Co imiona mówią o naszej osobowości? Czy imię determinuje charakter? Co znaczą imiona naszych gości? Które imiona mogą zostać uznane za pretensjonalne, a które uchodzą za groteskowe? Jakich imion nie powinniśmy nadawać naszym dzieciom? W studiu Dzień Dobry TVN gości byli: Aida Kosojan-Przybysz oraz Jacek Santorski. Czy lubią swoje imiona?