Związki i seks

Sztuka flirtu, czyli jak zdobyć serce drugiej osoby?

Związki i seks

Autor:
Adrian
Adamczyk
Flirt

Flirt to zjawisko dość skomplikowane, niedające się wpisać w żadne konkretne techniki. Dlatego właśnie często mówimy o sztuce flirtu. To zestaw bardzo delikatnych, subtelnych zachowań, które mają zdradzać nasze zainteresowanie drugą osobą. Jak rozpocząć flirt? Randka może być jego finałem lub okazją do dalszego flirtu.

Flirtowanie może doprowadzić do randki, gorącego seksu lub nawet stałego związku. Od randkowego flirtu zaczęło się niejedno małżeństwo. Warto spróbować zdefiniować flirt. Jest to zespół zachowań społecznych, które polegają na prowadzeniu kokieteryjnych rozmów i czynieniu gestów o takim samym zabarwieniu. Jak przejawia się flirt?

Poprzez kontakt wzrokowy, dotykanie drugiej osoby (okazjonalnie lub „przypadkiem”) oraz wysłanie takich sygnałów, jak patrzenie na usta drugiej osoby, dotykanie swoich włosów i płatków uszu, mruganie oczyma, wysyłanie listów, piosenek, zdjęć, zalotnych SMS-ów, wiadomości na Messengerze itp. Tak zazwyczaj wygląda standardowy flirt. Randki flirtujących par są wręcz przesycone erotycznym napięciem i często kończą się w łóżku.

Flirt i randka – postawa ciała i wygląd 

Podczas flirtowania bardzo ważna jest postawa ciała. Kobiety cenią u mężczyzn pewność siebie i energiczność, a więc postawa wyprostowana, z wypiętą do przodu klatką piersiową. Ruchy dłoni i ramion powinny być otwarte, ponieważ daje to kobiecie poczucie bezpieczeństwa. Podobnie jest z mężczyznami. Panowie lubią, kiedy kobieta jest wyprostowana, z „piersią do przodu”. W czasie rozmowy doceniają brzmiącą w głosie pewność siebie.

Niezwykle ważny jest strój dopasowany do sylwetki, zarówno u pań, jak i panów. Za duży T-shirt ani u kobiety, ani u mężczyzny nie podziała zbyt kusząco na drugą osobę. Równie niedobre wrażenie zrobią ubrania za małe lub zbyt skąpe. Kobieta, która flirtuje z klasą, nie powinna zakładać krótkiej spódniczki i bluzki z dużym dekoltem. Wystarczający będzie delikatny dekolt i dopasowane spodnie. Nie warto pokazywać mężczyznom zbyt wiele – niech ich wyobraźnia działa sama.

Ton głosu – bardzo ważny przy flirtowaniu

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni modulują głos podczas randki. Flirt u mężczyzn oznacza od razu niższy i bardziej zrównoważony ton głosu, za to u kobiet wyższy – zupełnie jakby obie strony podświadomie chciały pokazać atrybuty swojej płci. Na kobiety działa niski głos, opanowany, gładki.

Często tembr głosu mężczyzny jest dla kobiety ważniejszy niż wypowiadane słowa. Z kolei mężczyźni lubią, kiedy kobieta mówi naturalnie, powoli i rzeczowo. Odstraszają ich gaduły, które „wypluwają” z siebie kilkadziesiąt słów na minutę. Ta cecha zniechęca mężczyzn, którzy postrzegają takie kobiety jako uciążliwe i natrętne i mają ochotę jak najszybciej zakończyć randkę i flirt. 

Sekret flirtu, czyli metafory

Kolejny krok do udanego flirtu to używanie metafor. Język polski pod tym względem daje nieograniczone możliwości i wystarczy trochę kreatywności, aby w zwykłą rozmowę wprowadzić drugie dno, a nawet rozładować kłopotliwą sytuację.

Kiedy na randce kobieta powie na przykład, że jej porcja jest zbyt duża, mężczyzna może odpowiedzieć: „Jak widać, rozmiar ma znaczenie”. Gdy jadą razem samochodem, a kobieta powie do mężczyzny: „Chyba lubisz szybką jazdę?”, ten może odpowiedzieć: „Tak, lubię szybko, a ty wolisz szybciej czy wolniej?”. Takie metafory sprawiają, że między kobietą a mężczyzną rodzi się chemia i ciekawość.

Zasada udanej randki – flirt gestami

Gesty we flirtowaniu są niezwykle ważne, zwłaszcza gdy prowadzimy flirt randkowy . Bardzo szybko trafiają do podświadomości drugiej osoby i zdradzają zainteresowanie. Badania wskazują, że mowa ciała to aż 93% całego przekazywanego komunikatu. Jak powinna wyglądać w czasie flirtu i na randce? Warto zacząć od spojrzeń .

Nie trzeba cały czas patrzeć drugiej osobie w oczy – byłoby to co najmniej dziwne. Warto przenosić wzrok na inne elementy twarzy. Najlepiej działa spoglądanie na usta drugiej osoby. Może to być odebrane jako chęć pocałunku. Nie poleca się za to uporczywego spoglądania na biust kobiety i strefy genitalne – jest to erotyczny sygnał, ale wiele kobiet może potraktować to jako zachowanie niedelikatne czy wręcz prostackie.

Podobnie z mężczyznami – chociaż to istoty bardziej nastawione na fizyczność, wpatrywanie się w krocze zniszczy całą delikatność flirtu. Chyba że kobiecie zależy na niezobowiązującym seksie na jeden raz. Wtedy wystarczy powiedzieć wprost.

Kolejne gesty w czasie flirtu i randki to dotykanie własnego ciała , szczególnie przez kobiety. Muśnięcie palcami skóry na ramieniu czy dekoldzie delikatnie zwraca uwagę na te strefy. Podobnie bawienie się włosami. Można się spodziewać, że zaraz po krótkiej zabawie włosami kobieta usłyszy komplement właśnie na ich temat.

Następny element to „prężenie się”. Nie chodzi oczywiście o wyginanie się na lewo i prawo, ale subtelne zwrócenie się ciałem w kierunku partnera . Panowie przyjmują pozycję wyprostowaną, wypinając klatkę piersiową do przodu. Ich ramiona wydają się wtedy szersze, co wzmaga u kobiety poczucie bezpieczeństwa. 

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Hybrid Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości