Porady

Blender kuchenny - gadżet, który ułatwi ci pracę w kuchni. Jaki wybrać?

Porady

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Jaki blender wybrać

Na rynku dostępnych jest wiele gadżetów, które ułatwiają pracę w kuchni. Jednym z nich jest blender kuchenny. Świetnie sprawdzi się w przygotowaniu zdrowych soków, zup czy koktajli. Jaki rodzaj tego urządzenia wybrać? W tym przypadku należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Gadżety kuchenne - zalety

Gadżety i akcesoria kuchenne znacznie ułatwiają pracę w kuchni, szczególnie gdy bardzo często musimy powtarzać jakieś czynności. Jest to również niezbędnik dla nowoczesnych pomieszczeń, ponieważ nie od dziś wiadomo, że różnego rodzaju pomoce kuchenne mogą być równocześnie ciekawą ozdobą, dodatkiem do wystroju naszej kuchni.

Dodatkowo w wielu przypadkach akcesoria kuchenne chronią nasze ręce np. przed ostrzem, gorącą temperaturą, czy nieprzyjemnym zapachem na dłoniach, który niestety może utrzymywać się nawet do kilku godzin po zakończeniu pracy w kuchni. Jaki gadżet jest niezbędny nie tylko dla zagorzałego fana gotowania, ale też dla amatora?

Do czego służy blender?

Jednym z najbardziej przydatnych gadżetów w kuchni jest blender. To urządzenie ma naprawdę wiele zalet. Dzięki niemu przygotujesz pyszne koktajle, soki i inne zdrowe płyny, które ułatwią ci zdrowe odżywanie. Gadżet jest prosty w użyciu i przede wszystkim lekki, dlatego z łatwością doczyścisz go przed kolejnym użyciem. Urządzenie wyręcza nas w wielu pracach, a pożywny posiłek przygotujesz już w zaledwie kilka minut.

Jaki blender warto kupić?

W ofertach sklepów AGD znajdziemy najczęściej dwa rodzaje tego urządzenia - ręczny lub kielichowy. W obu przypadkach działają one podobnie - mają one ostrza, które wprawiane są w szybki ruch powodujący rozdrabnianie składników. Te dwie kategorie różnią się głównie budową.

Blender ręczny ma wygodną, ergonomiczną rączkę i końcówkę miksującą. Konstrukcja jest lekka, można swobodnie przygotować z jej pomocą wiele posiłków. Najczęściej używa się go do przecierania i mieszania składników. Nie musisz więc przekładać ich do wielu naczyń. Wszystko możemy zmiksować ze sobą w jednym naczyniu. Takie rozwiązanie oszczędza dużo czasu.

Ciekawym rozwiązaniem jest także blender kielichowy, często zwany stojącym. Zbudowany jest on z pojemnego dzbanka, a na jego dnie znajdują się precyzyjne ostrza. Jak się go używa? Składniki umieszczamy wewnątrz kielicha, nakładamy pokrywkę i naciskam przycisk służący do uruchomienia urządzenia. W przeciwieństwie do blendera ręcznego, w tym przypadku nie musimy trzymać urządzenia w ręku. Blender stojący jest też pojemniejszy, za jego pomocą możemy przygotować więcej potraw. Niestety jego cena jest zwykle nieco wyższa, a sam produkt zajmuje więcej miejsca.

Jaki blender wybrać? Tu odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od naszych potrzeb, dostępnego budżetu, czy menu jakie chcemy przyrządzać za pomocą tego urządzenia. Na co zwrócić uwagę? Kupując blender sprawdźmy najpierw, jaka jest jego moc silnika. Im większa, tym gadżet lepiej poradzi sobie z rozdrabnianiem składników.

Weźmy również pod uwagę czynniki takie jak trudność mycia, wielkość, głośność czy komfort użytkowania.

Więcej inspiracji znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź!

Materiał zawiera treści promocyjne partnera.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Morsa Images / Getty Images

Pozostałe wiadomości