Styl życia

Noriaki - artysta bez twarzy. "Jest jak kosmita. Wszyscy o nim słyszeli, ale nikt go nie widział"

Styl życia

Aktualizacja:

Graffiti czy obrazy malowane na murach to dla jednych wandalizm, a dla innych sztuka. Do artystów, którzy "zostawiają" swoje dzieła w przestrzeni publicznej, należy Noriaki. Kim jest i dlaczego nie pokazuje swojej twarzy?

Kim jest Noriaki?

Noriaki to street artowiec, czyli artysta, który swoimi malunkami ozdabia mury, ściany budynków czy chodniki. Jego najbardziej znanym dziełem są "Watchery". Można się na nie natknąć spacerując po Warszawie, Poznaniu czy Berlinie. Kim jest Noriaki?

- Sztuką zajmuję się całe życie, graffiti maluję od 12 roku życia - wspominał w rozmowie z naszym reporterem artysta. Malowany przez niego Watcher to nie tylko jego znak rozpoznawczy, ale także alter ego. - On podróżuje ze mną, a ja z nim. Można go zobaczyć w tych miejscach, w których sam byłem - opowiadał Noriaki.

Co mówi ludziom, gdy przyłapią go na pracy? - Najczęściej, że zakładam alarm, sprawdzam instalację lub montuję reklamę - zdradził street artowiec.

Jakim człowiekiem jest Noriaki?

Noriaki konsekwentnie ukrywa swoją tożsamość. Chce być znany przede wszystkim ze swoich prac. A jakim jest człowiekiem?

- Jest bardzo kreatywny, jest zaskakujący, jest jak kosmita. Wszyscy o nim słyszeli, ale nikt go nie widział - podkreśla Bart Sucharski, artysta i przyjaciel Noriakiego. - Idąc z nim po ulicy trochę cię słucha, a trochę obczaja, gdzie zostawić jakiś artystyczno-chuligański wybryk - dodaje Piotr "donGURALesko" Górny, raper i przyjaciel artysty.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

By wygrać konkurs piękności, zdecydowała się na oszustwo. Grozi jej za to 16 lat więzienia

Sylwia Grzeszczak powraca po długiej przerwie. "Potrzebowałam spokoju, by zregenerować się i wyjść z siłą"

Joanna Koroniewska oprowadziła nas po swoim nowym mieszkaniu. "Chcę zmienić życie i przerobić je o 180 stopni"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości