Styl życia

Poranne nawyki na dobry początek dnia. Jakie zmiany warto wprowadzić?

Styl życia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Poranne rytuały na dobry początek dnia

Jesień to czas, kiedy dni są dużo krótsze, a słońce na niebie pojawia się coraz rzadziej. Jak dobrze zacząć poranek, kiedy aura za oknem nie zachęca do tego, żeby wstać z łóżka i wyjść z domu? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kasią Harmony, mentorką uważnego życia, twórczynią warsztatów samorozwojowych.

Jak zacząć dobrze dzień?

Kasia Harmony, mentorka uważnego życia i twórczyni warsztatów samorozwojowych uważa, że aby dobrze zacząć dzień, warto wstać z łóżka, zanim obudzą się dzieci. - Był moment, że wstawaliśmy o tej samej godzinie. Niestety to nie było dobre, bo było w nas napięcie. Wszyscy się gdzieś śpieszyliśmy. Nauczona doświadczeniem wiem, że w pierwszej kolejności muszę zadbać o siebie i dopiero później mogę się zająć się dziećmi - mówiła w Dzień Dobry TVN ekspertka.

Osoby, które nie mają dzieci, nie powinny podnosić się z łóżka na ostatnią chwilę. - Przesuwanie drzemek, aż w końcu zostanie nam 15 minut do wyjścia, nie jest dobrym rozwiązaniem. Trzeba dać sobie czas, żeby łagodnie wejść w dzień - podkreślała Kasia Harmony. Warto także wprowadzić sobie pewne rytuały i każdy poranek zaczynać tak samo. - Zaraz po przebudzeniu wypijam szklankę wody z odrobiną soli lub soku z cytryny. Puszczam też spokojną muzykę - opowiadała.

Czy warto zaczynać dzień od sportu?

Nie brakuje osób, które swój dzień zaczynają od aktywności fizycznej. W ocenie ekspertki nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. - Gimnastyka faktycznie nas pobudza, ale rano nie potrzebujemy adrenaliny. Rano powinniśmy się pobudzać bardzo świadomie, czyli sięgnąć po wodę, włączyć muzykę, pochodzić trochę na boso. Ważne jest także to, aby tuż po przebudzeniu nie brać telefonu do ręki i nie sprawdzać poczty - radziła Kasia Harmony.

Choć może się wydawać, że na te wszystkie czynności potrzebujemy bardzo dużo czasu, to nie jest to do końca prawda. - Oczywiście byłoby cudownie, gdybyśmy mieli go dużo, ale tak naprawdę wystarczy 10 minut, aby się dobrze obudzić i zacząć dzień - zapewniła mentorka uważnego życia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości