Iluzja pomaga zwalczyć nieśmiałość. "Magia zmieniła moje życie"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Iluzja zwalcza nieśmiałość + Iluzja na dzień dobry
Iluzja zwalcza nieśmiałość + Iluzja na dzień dobryDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Osoby nieśmiałe trudniej nawiązują znajomości. Potrzebują znacznie więcej czasu, aby komuś zaufać i otworzyć się na drugiego człowieka. Tymczasem dzięki odrobinie magii można to zmienić. Magik Y opowiedział w Dzień Dobry TVN, jak iluzja stała się dla niego remedium na nieśmiałość. Czy można się jej nauczyć?

Jak magia pomaga walczyć z nieśmiałością?

Magik Y jest jednym z najbardziej popularnych iluzjonistów w Polsce. Jego poczynania w sieci śledzą miliony ludzi. Zanim jednak zdobył rzeszę wiernych fanów - zmagał się z nieśmiałością.

- Magia zmieniła moje życie. Nie wiem, czy to jest coś, w co widzowie mogą uwierzyć, ale jestem osobą głęboko introwertyczną. Dzięki temu, że robiłem iluzję, bardzo się otworzyłem - mówił w Dzień Dobry TVN Magik Y.

Jego zdaniem społeczna funkcja iluzji i poczucie, że ma się "asa w rękawie", może w kluczowym momencie bardzo pomóc, żeby np. nawiązać z kimś znajomość czy przełamać lody. - Czy to jest relacja romantyczna, czy koleżeńska, to bardzo pomaga. To całkowicie zmieniło moje życie - dodał.

Sztuczka czy iluzja?

Podczas wizyty w naszym studiu Magik Y zaprezentował próbkę swoich niezwykłych umiejętności. Warto dodać, że to, co pokazał to nie sztuczki, a iluzja.

- Bardziej chodzi o to, że sztuczki to jest określenie prostego oszustwa, a ja nie lubię myśleć, że kogoś oszukuję. Lubię myśleć, że się razem bawimy. Zawieszamy wiarę, że coś niemożliwego się dzieje. To tak, jak wychodzimy do teatru czy idziemy na film o superbohaterach do kina. Tam też nie patrzymy, że on nie lata, tylko są linki, po prostu chcemy żyć w tym świecie - tłumaczył.

W jego ocenie aby czarować, wcale nie trzeba być zawodowcem. Może to robić każdy z nas. - Nie trzeba nic umieć, niczego się uczyć, tylko trzeba jedną ciekawą rzecz zobaczyć - podkreślał w Dzień Dobry TVN iluzjonista. O co chodzi? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego:  Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości