Multimilionerka zdradza niezawodny patent na zdobycie pracy. "Zadajcie to pytanie przed wyjściem"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Pieniądz w rodzinie nigdy nie zginie?
Pieniądz w rodzinie nigdy nie zginie?
Jak unikać niepotrzebnych wydatków?
Jak unikać niepotrzebnych wydatków?
Oddaj moje 500+
Oddaj moje 500+
Jak uczyć dzieci czym są finanse?
Jak uczyć dzieci czym są finanse?
Rozmowy Polaków o pieniądzach
Rozmowy Polaków o pieniądzach
Wyginam śmiało ciało w pracy
Wyginam śmiało ciało w pracy
Zalety krótkiego treningu w pracy
Zalety krótkiego treningu w pracy
Dni wolne od pracy w 2024 roku
Dni wolne od pracy w 2024 roku
Dostępność kredytów i zdolność kredytowa
Dostępność kredytów i zdolność kredytowa
OszczędzaMY – kredytowy ból głowy
OszczędzaMY – kredytowy ból głowy
Zmiany w Kodeksie Pracy już od sierpnia
Zmiany w Kodeksie Pracy już od sierpnia
Workation - praca i wakacje
Workation - praca i wakacje
Praca leży na ulicy? Nie! Wisi na szybie
Praca leży na ulicy? Nie! Wisi na szybie
Czy 16 godzin pracy to gwarancja sukcesu?
Czy 16 godzin pracy to gwarancja sukcesu?
Czy praca po 16 godzin dziennie to gwarancja sukcesu?
Czy praca po 16 godzin dziennie to gwarancja sukcesu?
Barbara Corcoran ma 74 lata i uchodzi za jedną z najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Stanach Zjednoczonych. W jednym z nagrań zamieszczonych w sieci podpowiada, jak zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy. Kobieta jest zdania, że wystarczy zadać pracodawcy jedno proste pytanie. Jakie?

Co zrobić, aby zwiększyć swoją szansę na zdobycie pracy?

Barbara Corcoran jest felietonistką, osobowością telewizyjną. 74-latka odniosła też ogromny sukces w biznesie i w Stanach Zjednoczonych postrzegana jest jako wzór do naśladowania. Seniorka - za pośrednictwem mediów społecznościowych - dzieli się swoim doświadczeń.

W jednym z ostatnich nagrań, które opublikowała na TikToku, podpowiada, jak zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy (warto dodać, że Corcoran, zanim skończyła 23 lata, aż 20 razy zmieniała pracę). Jej zdaniem wystarczy zadać pracodawcy jedno proste pytanie. - Chcecie poznać najważniejsze pytanie, jakie powinniście zadać w czasie rozmowy o pracę? Założę się, że go nie znaliście. Zadajcie je tuż przed wyjściem. Spójrzcie na osobę, z którą rozmawialiście i rzućcie: "Czy cokolwiek stoi na przeszkodzie, żebyście mnie zatrudnili?" - powiedziała w nagraniu.

Przedsiębiorczyni uważa, że to pytanie może zmienić wszystko i, co najważniejsze, zmusza osobę, która nas rekrutuje, do odpowiedzi. - Powiedzą wam, jakie mają obawy. Może zaistniało jakieś nieporozumienie, może nie do końca was rozumieją. To daje wam ostatnią szansę i wiecie co jeszcze? Zyskacie szacunek. Zapytajcie i patrzcie, co się stanie. Dostaniecie tę posadę - tłumaczyła w nagraniu.

Jak multimilionerka podchodzi do pieniędzy?

Barbara Corcoran w wywiadzie z CNBC wyznała, że nikt nie nauczył jej oszczędzania. - Kiedy tylko sprzedałam swój biznes za 66 milionów dolarów, zaczęłam się zastanawiać, na co mogę je wydać - powiedziała ze śmiechem.

Dodała też, że podejście do pieniędzy bardzo się zmienia, kiedy korzystamy z karty kredytowej, a nie z gotówki. Kobieta bardzo żałuje, że wiele lat temu nikt nie zwrócił jej na to uwagi. - Kiedy wykładasz gotówkę, której masz ograniczoną ilość, jesteś zaskoczony, gdy zdasz sobie sprawę, jak szybko marnujesz pieniądze. Chciałabym, żeby ktoś dał mi taką lekcję wcześniej - tłumaczyła.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: kobieta.gazeta.pl/TikTok

Źródło zdjęcia głównego: Morsa Images/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości