Styl życia

Co sprawdza kasjer, otwierając opakowanie z jajkami? Odpowiedź może zaskoczyć

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
buzz.gazeta.pl
Wytłaczanka z sześcioma jajkami w dłoniach mężczyzny.

W trakcie zakupu jajek w ulubionym supermarkecie warto przyjrzeć się zachowaniu sprzedawcy. Większość kasjerów i kasjerek sprawdza zawartość leżących na taśmie tekturowych wytłaczanek. Mogłoby się wydawać, że kieruje nimi troska o dobro klienta - wszak delikatne skorupki jajek łatwo ulegają uszkodzeniu. Okazuje się jednak, że nie chodzi o jakość towaru.

Dlaczego kasjer otwiera opakowanie z jajkami?

Kurze jaja to nieodłączny element diety wielu osób. Nie dziwi zatem fakt, że nie brakuje ich w ofercie dużych supermarketów. Co ciekawe, wykonane z tektury wytłaczanki z jajkami są bardzo dokładnie sprawdzane przed sprzedażą. Kasjerów nie interesuje jednak to, czy skorupki są popękane. Ich motywacja może zaskoczyć.

Jak zrobić tanie zakupy?

Tanie zakupy
Tanie zakupy
wideo 2/3

Sprawdzanie pojemników z jajkami nie ma nic wspólnego ze staraniami o zadowolenie klienta. Osobliwa praktyka ma zapobiegać kradzieżom, a co za tym idzie - chronić sklep przed stratami.

Co sprawdza kasjer, otwierając wytłaczankę z jajkami?

W tekturowej wytłaczance można bez trudu schować drobne przedmioty, na przykład kolczyki, breloczek czy akcesoria do włosów. Opakowania z jajkami rzadko zabezpiecza się folią i wydają się one wprost idealnym gadżetem dla złodzieja. Z takiego założenia wychodzi kadra kierownicza większości supermarketów. Widok kasjera zaglądającego do pudełka nie powinien zatem nikogo dziwić.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: buzz.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: d3sign/Getty Images

Pozostałe wiadomości