Poranna gimnastyka umysłu. "Wybierz jedną cyfrę, między 2 a 9"

Wyginaliśmy śmiało… umysł
Źródło: Dzień Dobry TVN
Łamigłówki to świetny sposób na rozpoczęcie dnia. Ćwiczenia na koncentrację i spostrzegawczość pozwalają pobudzić umysł do działania, zapewniają poczucie odprężenia, a nawet gwarantują poprawę nastroju. Przekonali się o tym prowadzący Dzień Dobry TVN, którzy zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez animatorkę, Patrycję Lipińską.

Jak ćwiczyć umysł?

Odpowiednio skomponowane zestawy ćwiczeń intelektualnych pozwalają przywitać dzień z energią i pozytywnym nastawieniem. Zadania wymagające logicznego myślenia pobudzają do pracy mózg, a co za tym idzie przygotowują nas do różnego rodzaju wyzwań. Pozwalają także wzmacniać uważność i skutecznie usprawniają procesy wykonawcze, w tym także umiejętność rozwiązywania problemów.

Łamigłówki i zadania manualne to także ciekawa forma rozrywki, dlatego warto poświęcić na nie nawet kilka minut dziennie. Ludzki umysł wymaga regularnych, ale i urozmaiconych ćwiczeń. W studiu Dzień Dobry TVN animatorka Patrycja Lipińska przedstawiła proste sposoby na ich wykonywanie.

Gimnastyka umysłu - przykładowe ćwiczenia

W ramach rozgrzewki ekspertka wręczyła prowadzącym dwie kartki papieru i poleciła narysować na nich koło. Trudność polegała na tym, by wykonać to równocześnie obiema rękami. Kolejne wyzwanie było jeszcze bardziej skomplikowane, wymagało bowiem umieszczenia na kartce cyfry "4" oraz słów "Dzień Dobry TVN". Patrycja Lipińska podkreśliła, że takie ćwiczenie stanowi idealny wstęp do łamigłówek, które pozwalają dobrze rozpocząć dzień. Co ciekawe, jedną z nich udało jej się zaskoczyć Annę Kalczyńską i Andrzeja Sołtysika. Oto zadanie, które im zleciła:

 • Wybierz jedną cyfrę, pomiędzy 2 a 9.
  • Pomnóż tę cyfrę razy 9.
   • Wynik powinien być dwucyfrowy. Dodaj do siebie otrzymane cyfry.
    • Od otrzymanego w ten sposób wyniku odejmij 3.

     Animatorka bezbłędnie odgadła wynik rachunków, które wykonali w myślach prowadzący, wręczyła im też nagrody za perfekcyjnie wykonane zadanie. Jak to możliwe? Dowiesz się tego, oglądając wideo.

     Zobacz także:

     Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

     Autor: Magdalena Brzezińska

     Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości