Co robić jesienią? Pomysły dla całej rodziny

Aktualizacja:
Autor:
Nastazja
Bloch
Rodzina gra w grę

Oficjalnie mamy już jesień. To jednak nie powód do smutku. Choć temperatura nie zachwyca, dzień staje się coraz krótszy, a za oknem szaruga, mamy sposoby, by rozruszać całą rodzinę. Jeśli zastanawiacie się, co można robić przez najbliższe miesiące, dobrze trafiliście. Przedstawiamy ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu z bliskimi jesienią.

Jesień też może być piękna

I w końcu przyszła jesień. Rowery, rolki i hulajnogi odstawiliśmy już do piwnic i garaży, a w szafach małe przemeblowanie. Zamiast jednak narzekać na pogodę i spędzać cały dzień przed telewizorem lub telefonem w ręku, weźmy sprawy swoje ręce i sprawmy, aby ten czas był wyjątkowy. Bo może!

Jak się okazuje, każda pora roku potrafi być piękna, jeśli tylko znajdziemy jej zalety. Złota polska jesień to nie tylko fantastyczne kolory drzew, zapach jarzębiny i dyniowe przetwory. Plusów jest znacznie więcej. Co zatem robić?

Co robić jesienią? Spacer i zbiory darów natury

Po całym dniu pracy przy biurku masz dość siedzenia? Nic dziwnego. Zawołaj rodzinkę i porwij ich na spacer do parku. To dobra okazja, by rozprostować kości, zadbać o dawkę ruchu, dotlenić się, a także nazbierać dary natury, z których później wyczarujcie cuda. Kasztany, żołędzie, jarzębina i kolorowe liście. To wszystko przyda się do jesiennych dekoracji, które ozdobią wasz dom.

Jesteśmy pewni, że dzieci z zainteresowaniem będą pomagać przy tworzeniu ludzików z kasztanów, świec zapachowych, czy stroików na drzwi. Co więcej, z jarzębiny możecie zrobić także biżuterię.

Co robić jesienią? Rodzinne planszówki

Gdy ewidentnie nie macie ochoty wystawiać nosa za drzwi, zostańcie w domu. Tu też można się wspaniale bawić. Jedną z propozycji, która zaangażuje do działania całą rodzinę są planszówki. Wspólna gra nie tylko umocni rodzinne więzi, ale także nauczy dzieci współzawodnictwa, logicznego myślenia, cierpliwości i kreatywności.

Wśród sklepowych propozycji na pewno znajdziecie coś dla siebie. Co powiedziecie na grę z bohaterami z ulubionej bajki, albo nieco trudniejszą planszówkę wymagającą rozwiązywania zadań?

Co robić jesienią? Domowe wypieki

Twoje dzieciaki uwielbiają słodkości? To do dzieła! Zróbcie razem pyszne i aromatyczne ciasto. Zamiast sklepowych produktów przepełnionych konserwantami i nadmiarem cukru, możecie wykonać zdrową wersję ulubionego smakołyku. Orzechowiec, szarlotka, ciasto marchewkowe… propozycji jest wiele. Ponadto pomyślcie tylko o wspaniałym zapachu, jaki będzie unosić się w całym domu.

Co robić jesienią? Ozdoby z dyni

Pierwszą rzeczą, która kojarzy nam się z jesienią, jest dynia. Dlatego też nie mogło jej zabraknąć w naszym zestawieniu. Wraz ze zbliżającym się Halloween, proponujemy przygotować lampiony i ozdoby, a z wydrążonego miąższu rozgrzewającą zupę. Uwaga, nikt nie powiedział, że dekoracje muszą być straszne. W tym roku stawiamy na uśmiechnięte i przyjazne stworki, które każdego dnia rozmieszać będą domowników. Jak je wykonać?

Dynia w roli głównej
Dynia w roli głównej Źródło: Dzień Dobry TVN

Co robić jesienią? Karmnik dla ptaków

Twoje dzieci są fanami zwierząt? Co powiecie na wykonanie i wywieszenie na balkonie karmnika? Będzie to nie tylko kreatywna zabawa, ale także okazja, aby porozmawiać z maluchami o przyrodzie i nauczyć je troski o małych przyjaciół. Obserwacja przylatujących ptaków będzie także wspaniałym doświadczeniem.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: bluecinema/GettyImages

Pozostałe wiadomości