Razem z Ukrainą

Google rozda 43 tysiące laptopów. Kto je dostanie?

Razem z Ukrainą

Autor:
Diana
Ryściuk
Nauczycielka, nauczanie online
STANISLAV UVAROV/Getty ImagesGoogle wspiera Ukrainę i rozda 43 tysiące laptopów

Od początku rosyjskiego ataku na Ukrainę, wiele firm stara się wspierać walczący kraj, jego armię i mieszkańców. Wsparcia udziela również firma Google, która tym razem postanowiła przekazać 43 tys. laptopów. Do kogo trafią?

Google postanowiło przekazać dokładnie 43 tys. Chromebooków, które trafią do ukraińskich nauczycieli. Dzięki temu będą mogli kontynuować nauczanie dzieci w czasie wojny, a także tuż po jej zakończeniu.

Szkoła

Uczniowie o zmianach w edukacji
Uczniowie o zmianach w edukacjiDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Google wspiera Ukrainę

Google wspiera Ukrainę i jej mieszkańców właściwie od początku rosyjskiego ataku. W ramach swoich działań firma nałożyła odpowiednie filtry na mapy, aby utrudnić agresorom korzystanie z nich; w usłudze Street View opublikowane zostały zdjęcia zniszczonych miast itd. Google właśnie poinformowało o kolejnym działaniu pomocowym.

W ramach programu Google for Education, którego misją jest zapewnienie dostępu do edukacji jak największej liczbie ludzi, firma dostarczy mieszkańcom Ukrainy 43 tys. laptopów typu Chromebook. Poinformował o tym również szef resortu transformacji cyfrowej w Ukrainie, Michaił Fiodorow. Wszystkie laptopy trafią do nauczycieli i innych osób związanych z edukacją, aby mogły one kontynuować nauczanie zarówno w trakcie trwania wojny, jak i po jej zakończeniu, gdy ludzie zaczną masowo wracać do Ukrainy i będą zajęci odbudową swoich miast, wsi i domów.

Google zorganizuje również kursy dla ukraińskich nauczycieli

Firma Google zobowiązała się również do przeprowadzenia odpowiednich kursów, które ułatwią ukraińskim nauczycielom zdalne nauczanie. Pracownicy oświaty mają również mieć dostęp do specjalnej wersji pakietu Workspace for Education.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: STANISLAV UVAROV/Getty Images

Pozostałe wiadomości