Podróże

Marina Bay, Singapur – jakie miejsca warto tam odwiedzić?

Podróże

Autor:
Adrian
Adamczyk
Marina Bay, Singapur

Marina Bay to zatoka zlokalizowana w Singapurze. Miejsce to wyróżnia się nowoczesną architekturą oraz wieloma interesującymi atrakcjami turystycznymi. Na co w szczególności warto zwrócić uwagę podczas pobytu w okolicach Marina Bay?

Marina Bay znajduje się w samym sercu Singapuru i otoczona jest przez centrum finansowe, które słynie z drapaczy chmur i futurystycznych budynków. Zatoka stanowi jedno z najbardziej znanych miejsc niewielkiego miasta-państwa, w związku z czym każdego roku przybywa do niej tysiące turystów. Podczas pobytu w Singapurze warto odwiedzić Marina Bay dwukrotnie – za dnia można dokładnie przyjrzeć się nowoczesnej architekturze, natomiast w porze nocnej zobaczyć niezwykły spektakl miejskich świateł.

Marina Bay, czyli raj dla miłośników nowoczesności

Marina Bay w Singapurze przywodzi na myśl futurystyczne wizje. Miejsce to jest bowiem niezwykle nowoczesne i cieszy oko innowacyjnymi pomysłami architektonicznymi. Bez wątpienia zatoka przypadnie do gustu wszystkim entuzjastom miejskich krajobrazów.

Pogodni TVN

Pogodni TVN
Pogodni TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Wokół Marina Bay znajduje się centrum finansowo-konferencyjne, przepełnione fascynującymi drapaczami chmur. Budynki ze szkła i metalu górują nad zatoką i zachwycają swoim ogromem i precyzją wykonania. Przestrzeń Marina Bay jest też doskonale zagospodarowana, a jej budowniczy zadbali o wszystkie, nawet najmniejsze detale. Zwiedzając okolice zatoki, turyści mogą poczuć się komfortowo, m.in. dzięki klimatyzowanym chodnikom. System nawiewów emituje przyjemnie chłodne powietrze, które umila spacer, nawet gdy pogoda jest wyjątkowo upalna.

Atrakcje turystyczne Marina Bay i jej okolic

Podczas pobytu w Singapurze warto przejść przez całą Marina Bay. W trakcie przechadzki można natknąć się nie tylko na ciekawe miejsca, ale również podziwiać wspaniałą panoramę miasta, która widoczna jest z praktycznie każdego punktu zatoki. Spacerując po Marina Bay, warto wstąpić do Muzeum Sztuki i Nauki, czyli ArtScience Museum. Jego budynek wyróżnia się specyficznym wyglądem, w związku z czym nie sposób go przeoczyć. Kształt obiektu przywodzi na myśl kwiat lotosu i prezentuje się niezwykle efektownie. Dodatkowo tuż obok niego znajduje się urokliwa sadzawka, na której powierzchni unoszą się piękne lilie wodne. Połączenie elementów natury i nowoczesnej architektury robi bardzo ciekawe wrażenie. Równie interesujące jest wnętrze muzeum w Marina Bay. Można w nim podziwiać zarówno wystawy stałe, jak i czasowe.

Ciekawym obiektem w Marina Bay jest również most Helix. Prezentuje się niezwykle okazale i przyciąga wzrok oryginalnym kształtem. Został zaprojektowany na wzór modelu struktury DNA, w związku z czym tworzą go spirale, czyli tzw. podwójne helisy. Most przeznaczony jest dla pieszych i ma 280 m długości. Co ciekawe, znajdują się na nim platformy widokowe, które pozwalają na jeszcze lepszą obserwację piękna Marina Bay. Most wyposażony został w zjawiskowe oświetlenie typu LED, w związku z czym warto wybrać się tam również nocą. Pasjonaci sportu powinni zainteresować się miejscem o nazwie The Float at Marina Bay. Do 2014 roku był to największy stadion w Singapurze. Jego trybuna została wybudowana na brzegu Marina Bay, natomiast samo boisko znajduje się na pływającej na rzece platformie. Dzięki temu jest to jeden z najbardziej oryginalnych stadionów sportowych na świecie. Wizyta w okolicach Marina Bay nie może obejść się bez odwiedzenia Merlion Park. Przestrzeń ta jest przeznaczona tylko dla pieszych i oferuje niezwykle ciekawe widoki. Znajduje się tam m.in. słynny pomnik, który uważany jest za symbol Singapuru. Merlion, bo o nim mowa, przedstawia stworzenie, które ma głowę lwa i tułów ryby. Miłośnicy rozrywki mogą także udać się do Singapore Flyer. Jest to ogromny diabelski młyn, którego wysokość to aż 165 m. Roztacza się z niego wspaniały widok na całą Marina Bay.

Słynny hotel Marina Bay Sands

Na osobną uwagę zasługuje hotel Marina Bay Sands, który również stanowi ważną atrakcję turystyczną Singapuru. Wchodzi w skład ogromnego kompleksu, w którym znaleźć można wielkie centrum handlowe, muzeum, rozmaite restauracje, a także jedno z największych kasyn na świecie. Sam hotel Marina Bay Sands to jeden z najbardziej znanych obiektów Singapuru. Składa się z trzech filarów, które wznoszą się na wysokość 200 m. W ich wnętrzach można znaleźć aż 2561 pokoi hotelowych, a cała powierzchnia użytkowa budynku to 15000 m². Zwieńczeniem filarów jest ogromna platforma na ich szczycie, która łączy ze sobą wszystkie trzy wieże. Znajduje się na niej taras widokowy, restauracja oraz słynny basen. Aby skorzystać z tych atrakcji, nie trzeba być gościem hotelu – należy jedynie wykupić specjalny bilet, który upoważnia do wjazdu na 57. piętro. Jest to duże udogodnienie, ponieważ sam nocleg w Marina Bay Sands nie należy do najtańszych – ceny w sezonie mogą sięgać nawet powyżej 2000 zł za dobę. W okolicach Marina Bay Sands można jednak liczyć na zupełnie darmową rozrywkę. Mowa o Spectra Water Show, czyli pokazie świateł i laserów na wodzie. Widowisko trwa ok. 15 minut i odbywa się codziennie. Bez wątpienia jest to punkt obowiązkowy wizyty w Marina Bay.

Zobacz wideo: Polka w gronie 5 najlepszych młodych naukowców w Azji

Polka w gronie 5 najlepszych młodych naukowców w Azji
Polka w gronie 5 najlepszych młodych naukowców w Azji Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Martin Puddy/Getty Images

Pozostałe wiadomości