Parenting

Położna pokazuje autorską metodę kąpieli noworodków. "Co za stres widzieć dziecko w takiej pozycji"

Parenting

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
edziecko.pl

Sonia jest położną i prowadzi w mediach społecznościowych profil, na którym pokazuje autorską metodę kąpieli noworodków. Kobieta ma misję witania dzieci na świecie w wyjątkowy i pełen uważności sposób. Jej metoda budzi jednak kontrowersje. Jak wygląda taki rytuał?

Położna wymyśliła autorską kąpiel noworodka

Poród to ogromne przeżycie dla wielu kobiet. Na długo przed rozwiązaniem przygotowują się do tego dnia w różny sposób, od czytania książek, po naukę w szkole rodzenia. Sonia jest francuską położną i postanowiła pomóc rodzicom uczynić moment narodzin niezwykłym wydarzeniem poprzez Terapię Kąpieli Niemowląt. Kobieta nie tylko prowadzi profile w mediach społecznościowych, ale napisała też książkę "Witam moje dziecko".

Ciążowe tematy dla młodej mamy

Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Jej autorski sposób kąpieli to rytuał uważności. Jednak Internauci są zaniepokojeni tym, w jaki sposób położna wówczas trzyma dziecko. Nie zabezpiecza główki, która w trakcie jest mocno odchylona do tyłu. Wielu komentujących podkreślało, że to, co robi, może grozić urazem.

Jak powitać dziecko na świecie

Metoda Soni na razie ma niewielu zwolenników, bo to, w jaki sposób dziecko układa się w trakcie kąpieli, budzi dosłownie strach rodziców. Na filmach, które prezentuje w sieci, dzieci są niezwykle spokojne, a to może świadczyć o tym, że faktycznie nic im nie dolega.

Sama położna, w trakcie takiego rytuału, jest bardzo pewna siebie i otacza malucha troską, co widać na dosłownie każdym nagraniu. Jednak spora część Internautów, mimo wszystko, nadal jest nieprzejednana. Wyrazy swojego niezadowolenia zostawiają w komentarzach: "Biedne dziecko, krzywdzisz je", "Ta postawa spowoduje uraz rdzenia kręgowego i tylnego mózgu", "Co za stres widzieć dziecko w takiej pozycji".

Są też tacy, którzy stają w obronie położnej i podkreślają, że dziecko wygląda na zrelaksowane i nie czuje żadnego bólu czy niebezpieczeństwa. - "Dziecko pochodzi z wody, w większości z wody", "Śpi spokojnie, mamusia jest świadoma i ma kontrolę", "Co jest z wami nie tak?" - zastanawiali się niektórzy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości