Parenting

Jak wybrać odpowiedni fotelik samochodowy? "Nie testujmy na własnych dzieciach"

Parenting

Autor:
Daria
Pacańska
Jak dobrze wybrać foteliki?

Fotelik samochodowy należy wybrać ze szczególną uwagą. O tym, czy jest odpowiedni, nie powinny decydować względy wizualne, a wyniki testów zderzeniowych poinformował ekspert Paweł Kurpiewski.

Jak wybrać najlepszy fotelik dla dziecka?

To, w jaki sposób przewozimy dzieci w samochodach zasługuje na szczególną uwagę. Ważne jest, aby siedziały tyłem do kierunku jazdy w foteliku, który przeszedł pozytywnie testy zderzeniowe. W tym przypadku aspekty wizualne, a także cena powinny zejść na drugi plan. W trakcie wypadku niskiej jakości foteliki rozpadają się na niewielkie kawałki.

- Nie testujmy tych fotelików na własnych dzieciach - apelował w programie Dzień Dobry TVN Paweł Kurpiewski, specjalista ds. fotelików samochodowych.

Ekspert podkreślił także, że nie tylko jakość fotelika się liczy, ale również poprawne jego zapięcie. Dlatego należy sprawdzić, czy ten, który chcemy zakupić sprawdzi się w naszym samochodzie. Następnie powinniśmy odpowiednio mocno przypiąć dziecko pasami.

Błędy przy wyborze fotelików?

Często zdarza się, że dzieci przewożone są w foteliku, tyłem do kierunku jazdy, ale na przednim fotelu pasażera. Ekspert podkreślił, że należy tego unikać. Wystarczy, że nasza pociecha przyciągnie naszą uwagę na dłużej i może dojść do wypadku.

Paweł Kurpiewski podkreśla również, żeby nie zamawiać fotelików przez Internet, bo należy sprawdzić, czy po zamocowaniu jest on nieruchomy. Jak już wspominaliśmy wyżej, cena nie powinna grać żadnej roli, liczy się dopasowanie. Ekspert również odradza kupowanie fotelików z drugiej ręki. Wszystko ze względu na brak możliwości rozpoznania, czy brał udział w wypadku lub, czy nie wypadł komuś z rąk.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Damian Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości