Parenting

Zarabia krocie na handlu mlekiem z piersi. "Potrzebujemy pieniędzy, bo rzuciłam pracę"

Parenting

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Dawn, "Moja sekretna praca"

Mleko matki zawiera cenne składniki, wspierające prawidłowy rozwój fizyczny i emocjonalny dziecka. Okazuje się jednak, że piją je nie tylko noworodki. Na całym świecie kwitnie handel pokarmem pochodzącym z kobiecych piersi. Bohaterka programu "Moja sekretna praca" sprzedaje go nie tylko potrzebującym mamom, ale także kulturystom, pragnącym osiągać lepsze wyniki na siłowni. Amerykanka otwarcie przyznaje, że kontrowersyjny biznes przynosi jej ogromne zyski.

Handel mlekiem z piersi

Mleko matki zapewnia dziecku prawidłowy rozwój fizyczny i emocjonalny. Chroni niemowlę przed infekcjami, jest także bardzo lekkostrawne. Dla wielu kobiet karmienie piersią jest cennym doświadczeniem, mającym niebagatelny wpływ na budowanie więzi z maluszkiem. Okazuje się jednak, nie wszystkie mamy mają takie podejście. Bohaterka programu "Moja sekretna praca" znalazła w laktacji źródło dochodu.

- Pracuję w domu i zarabiam setki dolarów tygodniowo. Sprzedaję mleko z piersi - wyjaśnia Dawn. Dodaje też, że zyski ze sprzedaży pokarmu w całości przeznacza na utrzymanie rodziny. - Ludzie kupują 30 ml za 2-5 dolarów. Potrzebujemy pieniędzy, bo rzuciłam pracę. Mamy jedną pensyjkę - przyznaje młoda mama.

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Amerykanka oferuje swój pokarm nie tylko potrzebującym mamom, ale także kulturystom, którzy cenią go za idealne proporcje białka i tłuszczu. Każdy klient ma zapewniony wgląd do dokumentów, potwierdzających nienaganny stan zdrowia młodej matki. Co ciekawe, we wszystkich transakcjach pośredniczy partner kobiety.

- Narzeczony jest moim alfonsem (...). Nie namawia mnie do tego. Trochę namawia, ale robię to chętnie, bo mnie to satysfakcjonuje. Nazywa mnie dojną krową - zdradza bohaterka "Moja sekretna praca".

Zobacz wideo: Jak łagodnie zakończyć karmienie piersią? 

 Jak łagodnie zakończyć karmienie piersią?
Jak łagodnie zakończyć karmienie piersią? Źródło: Dzień Dobry TVN

Kobiecy pokarm na sprzedaż

Pozyskiwaniem i dystrybucją pokarmu dla maluchów, których matki mierzą się z problemami z laktacją, powinny zajmować się wyłącznie profesjonalne placówki, nazywane bankami mleka. Kupowanie kobiecego mleka w sieci wiąże się z ryzykiem, dlatego przyjaciółki Dawn nie pochwalają takiego sposobu zarobkowania.

- Handel mlekiem jak towarem, gdy jest to tak osobiste, jest dla mnie trudne do przyjęcia - ocenia Kathy, która dowiedziała się o kontrowersyjnym biznesie podczas spotkania grupy "Mama i ja".

Co ciekawe, bohaterka programu "Moja sekretna praca" doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że naraża się na krytykę. Nie przeszkadza jej to jednak w odciąganiu coraz większej ilości pokarmu z piersi i pozyskiwaniu pieniędzy z jego sprzedaży.

- Inne mamy mogą mnie za to potępiać. Cieszę się, że mam dość mleka i mogę spędzać czas z córką, widzieć jak się rozwija. Pomagam innym, to błogosławieństwo - podsumowuje Amerykanka.

Dokument "Moja sekretna praca" można obejrzeć w czwartkowym paśmie dokumentalnym w Discovery Life, 10 marca 2022 r.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego:  "Moja sekretna praca"

Pozostałe wiadomości