Parenting

Jak wozić dziecko w sklepie? TikTokerka ostrzega przed niebezpieczną praktyką

Parenting

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
gazeta.pl
Wózek sklepowy

Zakupy z dzieckiem to duże wyzwanie dla każdego rodzica. Wielu opiekunów, aby ułatwić sobie zadanie, ustawia nosidełko z maluchem na sklepowym wózku. Takie rozwiązanie, choć często praktykowane i bardzo popularne, może być też niebezpieczne. Doskonale obrazuje to krótki filmik zamieszczony na popularnej platformie TikTok.

Dlaczego umieszczania nosidełka na wózku jest niebezpieczne?

Wielu rodziców zabiera do supermarketów swoje dzieci. Jednak zrobienie zakupów w towarzystwie pociechy nie jest takie proste. Dzieci chcą wszystko zobaczyć, wszystkiego dotknąć. Wielu rodziców umieszcza nosidełko z maluchem na odchylanej plastikowej półeczce. Choć te siedziska powstały właśnie z myślą o dzieciach, to nie można umieszczać w nich nosidełek.

Odpowiedź na pytanie, dlaczego lepiej tego nie robić, znajdziemy w jednym z filmików zamieszczonych na popularnej platformie TikTok. Autorka wideo tłumaczy w nim, dlaczego takie praktyki są niebezpieczne. Po pierwsze nosidełko nie jest w żaden sposób zabezpieczone. Nie można go też przypiąć do wózka. Tym samym przy gwałtowniejszym ruchu nosidełko wraz dzieckiem może z niego wypaść.

Autorka wideo zwraca również uwagę, że umieszczając na siedzisku nosidełko możemy np. zniszczyć uchwyty do pasów samochodowych. Takie uszkodzenie może sprawić, że prawidłowe przypięcie dziecka w samochodzie może być bardzo trudne. Tym samym maluch nie będzie wystraczająco dobrze chroniony podczas jazdy samochodem.

Jak bezpiecznie robić zakupy z dzieckiem?

Nie znaczy to jednak, że zabieranie dziecka w nosidełku do sklepu jest absolutnie zabronione. Autorka wideo podpowiada, że znacznie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie umieszczenie nosidełka wewnątrz wózka. Dzięki takiemu zabiegowi dziecko jest bezpieczne i z całą pewnością nie wypadnie z nosidełka.

Takie rozwiązanie ochroni także samo nosidełko przed ewentualnym zniszczeniem czy uszkodzeniem. Warto o tym pamiętać, jeśli musimy zabrać ze sobą dziecko na zakupy.

@ashleywilliamscpst What do you do with your baby while grocery shopping? #cpst #carseatsafety #ScienceFair #babies ♬ Up Beat (Married Life) - Kenyi

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego:  Virojt Changyencham/Getty Images, TikTok/ashleywilliamscpst

Pozostałe wiadomości