Śmiertelny wypadek na Rajdzie Śląska 2021. Nie żyje jedna z zawodniczek

Wyścigi samochodowe
Źródło: dpm75/Getty Images
Rajd Śląska to prestiżowa impreza motoryzacyjna, która doczekała się w tym roku 5. edycji. Drugiego dnia zorganizowanych w Chorzowie wyścigów doszło do tragicznego wypadku. Na czwartym odcinku trasy jedno z aut wypadło z drogi i uderzyło w ogrodzenie. Jak donoszą organizatorzy rajdu, jego pilotka poniosła śmierć na miejscu.

Śmiertelny wypadek na Rajdzie Śląska 2021

Do tragicznego wypadku doszło drugiego dnia Rajdu Śląska, w sobotę 11 września 2021 roku około godziny 11.00. Samochód załogi nr 40 wypadł z trasy na czwartym odcinku specjalnym "Chybie" w powiacie cieszyńskim. Rozpędzone auto uderzyło w ogrodzenie. Za kierownicą siedział Tomasz Pyra, na miejscu pasażera jego żona, Agnieszka Pyra, pełniąca funkcję pilota.

Kobieta zginęła na miejscu. Kierowca został niezwłocznie przetransportowany do szpitala.

Rajd Śląski 2021 został wstrzymany

Zawody miały potrwać do późnego popołudnia, jednak decyzją organizatorów zostały wstrzymane.

Komitet organizacyjny Rajdu Śląska składa najszczersze kondolencje bliskim zmarłej zawodniczki. W tej sytuacji sportowa rywalizacja nie będzie kontynuowana, a załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację rajdu zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy

- czytamy w oficjalnym komunikacie.

Rajd Śląska 2021 jest jedną z rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody rozpoczęły się 10 września 2021 roku pod katowickim Spodkiem. Drugiego dnia rozegrano trzy kolejne odcinki. Rajd Śląska miał się zakończyć o godz. 18:30 w Chorzowie.

Źródło zdjęcia głównego: dpm75/Getty Images