Wybuch pod Warszawą, oburzające zachowanie w ZOO, komunikat MEN. Newsy, o których powinieneś wiedzieć

Autor:
Berenika
Olesińska
 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku Dzień Dobry TVN
wideo 2/21

Dziennikarka TVN24 Dagmara Kaczmarek-Szałkow przygotowała dla widzów Dzień Dobry TVN najnowszą porcję newsów. W zestawieniu nie zabrakło m.in. informacji o zadośćuczynieniu dla ofiary księdza pedofila, potężnym wybuchu w Kobyłce, karygodnym zachowaniu odwiedzających poznańskie ZOO oraz decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki, która bezpośrednio wpłynęła na rozwój uczelni ojca Tadeusza Rydzyka.

Zadośćuczynienie dla Mariusza Milewskiego

Dagmara Kaczmarek-Szałkow w przygotowanym przeglądzie newsów nie mogła pominąć informacji o nowych szczegółach sprawy Mariusza Milewskiego - ofiary księdza pedofila. Mężczyzna otrzyma zadośćuczynienie w łącznej kwocie miliona złotych.

- Wcześniej pan Mariusz Milewski otrzymał już zadośćuczynienie w wysokości 600 tysięcy złotych, teraz dodatkowe 300 tysięcy złotych w Sądzie Apelacyjnym. (...) Ksiądz został także skazany, odsiedział wyrok w więzieniu - 3 lata - wyszedł i zmarł. Teraz zadośćuczynienie musi być wypłacone właśnie przez kurię - zaznaczyła dziennikarka.

Dantejskie sceny w poznańskim ZOO

Redaktorka TVN24 pokazała widzom Dzień Dobry TVN nagranie, na którym widać okrutne zachowanie mężczyzn odwiedzających poznański ogród zoologiczny.

- Bezmyślność ludzi w kontakcie ze zwierzętami po prostu powala i szokuje. Wiecie, co się wydarzyło w ZOO w Poznaniu? Przyszło dwóch panów z dzieckiem. Kupili bilety, ale stwierdzili, że bizony tak po prostu stoją, nic nie robią, żadna atrakcja, więc co zaczęli robić? Oni rzucają kamieni w zwierzęta, po to, żeby zaczęły się ruszać, biegać, dostarczać atrakcji. (...) Stał tam obok inny człowiek, który to nagrał i zawiadomił policję - relacjonowała Dagmara Kaczmarek-Szałkow.

MEN wydał komunikat o otwarciu nowych kierunków medycznych

Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że na dwóch kolejnych polskich uczelniach otwarte zostaną kierunki medyczne.

- Jest to Politechnika Bydgoska i Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, czyli powszechnie znana szkoła Tadeusza Rydzyka. Lekarze są potrzebni, ich kształcenie jest bardzo potrzebne, tylko w czym tutaj jest myk? Po to, żeby takie kierunki mogły powstać na tych uczelniach, musiały być zmieniane przepisy. One były zmieniane naprędce, pod konkretną uczelnię, zwłaszcza że ta konkretna uczelnia, czy też jej szef ojciec Rydzyk publicznie mówił o tym, że chce taki kierunek otworzyć i wręcz wymuszał to na rządzących, a gdy ta decyzja nie nadchodziła, ponaglał i mówił, że jest rozczarowany. (...) Obniżono kryteria, żeby te uczelnie spełniały takie warunki. Wystarczy zatrudnić 12 nauczycieli medycyny lub nauk o zdrowiu, by móc otworzyć kierunek medyczny - wyjaśnia dziennikarka.

Eksplozja pod Warszawą

W zestawieniu przygotowanym przez Dagmarę Kaczmarek-Szałkow pojawił się także news o potężnym wybuchu, do którego doszło 19 września w podwarszawskiej Kobyłce.

- Prawdopodobnie gaz albo fajerwerki, bo ten wybuch miał miejsce w budynku, gdzie produkowane są czy też jest jakiś skład fajerwerków. Doszło do potężnego pożaru, a najgorsze jest to, że tam dookoła są domy jednorodzinne. Jest tam gęsta zabudowa, więc apel od strażaków do mieszkańców: "Zamykajcie, drodzy państwo, okna, kto tam mieszka" (to jest skrzyżowanie ulic Nadarzyńskiej i Bohaterów Ossowa), żeby ten dym nie dostawał się do domów, bo może on być niebezpieczny - zaalarmowała redaktorka.

Więcej informacji znajdziesz w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości