"Milionerzy". Gdzie znajdowała się latarnia, w której pracował Skawiński?

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Hubert Urbański o odcinku specjalnym "Milionerów"
Hubert Urbański o odcinku specjalnym "Milionerów"
wideo 2/5

Gdzie Sienkiewicz umiejscowił latarnię, w której posadę znalazł bohater jego noweli, Skawiński? - to pytanie w 613. odcinku "Milionerów" usłyszała Aleksandra Pawlik. Prawidłowa odpowiedź warta była 10 000 złotych. Czy zawodniczka pamiętała lekturę szkolną?

613. odcinek "Milionerów" rozpoczął się od eliminacji. Jako jedyna części konia uszeregowała Aleksandra Pawlik, absolwentka warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, która pracuje w firmie ubezpieczeniowej. W studiu towarzyszyli jej przyjaciele.

Na pierwsze pytanie uczestniczka odpowiedziała błyskawicznie. Z następnym dotyczącym ras psów było podobnie. Przez kolejne dwa również przeszła jak burza. Odpowiadała pewnie i bez korzystania z kół ratunkowych. Natomiast zagwozdka pojawiła się przy zagadnieniu wartym 10 000 złotych:

Gdzie Sienkiewicz umiejscowił latarnię, w której posadę znalazł bohater jego noweli, Skawiński?

  • A: u wejścia do Zatoki Gdańskiej;
  • B: na przylądku Roca;
  • C: w Nowej Szkocji;
  • D: na wyspie u wybrzeży Panamy.

- "Latarnik" Sienkiewicza... Polska, Portugalia, Kanada albo Panama. Niestety nie pamiętam treści tej noweli - przyznała zawodniczka. - Obecnie to lektura w klasie ósmej - dopowiedział Hubert Urbański, prowadzący program.

"Latarnik" - gdzie znajdowała się latarnia, w której pracował Skawiński? Odpowiedź za 10 000 złotych

Główne wydarzenia rozgrywają się na wyspie leżącej niedaleko Panamy. To właśnie tam Henryk Sienkiewicz umiejscowił latarnię morską. Zatem prawidłowa odpowiedź to D.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Player.pl

Pozostałe wiadomości