"Milionerzy". Usłyszała pytanie za 250 tys. złotych. Znasz odpowiedź?

"Milionerzy". Gdzie w Nowym Jorku leży dzielnica Harlem?
"Milionerzy". Gdzie w Nowym Jorku leży dzielnica Harlem?
Źródło: Milionerzy
W 728. odcinku programu "Milionerzy" naprzeciwko Huberta Urbańskiego zasiadła Wioleta Adamiec. Które pytania sprawiły graczce największą trudność? Nie zabrakło w nich nawiązań do dawnych tradycji domowych oraz do topografii Nowego Jorku.

728. odcinek "Milionerów" - dawna miara domowa

Wioleta Adamiec pochodzi z Warszawy. Studiowała zarządzanie i marketing. Na co dzień pracuje w zawodzie. - Mam przyjemność zarządzać takim małym zespołem. Zajmujemy się działaniami marketingowymi w Internecie. Bardzo fajna sprawa - zaznaczyła na początku gry w "Milionerach". Pytanie za 75 tysięcy, które usłyszała warszawianka, dotyczyło dawnej tradycji wykorzystywanej w kuchniach.

Stosowana niegdyś tak zwana miara domowa:

 • A. na środek łyżki,
  • B. na koniec noża,
   • C. na początek widelca,
    • D. na początek noża.

     - Kojarzy mi się, że to powinno być coś z tym nożem. Kojarzy mi się, że jak mamy długi nóż, to coś się na końcu tego noża kładło, szczyptę czegoś. Tylko pytanie, czy to jest koniec, czy początek noża. Nie, raczej koniec. Zaznaczmy "koniec noża". Ostatecznie - zdecydowała uczestniczka teleturnieju.

     - Tę szczyptę czy tę ilość na koniec noża to się bierze po prostu na koniec noża. To jest poprawna odpowiedź - usłyszała od Huberta Urbańskiego.

     Pytanie w "Milionerach" o okręg Nowego Jorku

     Wioleta Adamiec wykorzystała w swojej grze wszystkie dostępne koła ratunkowe. Ostatnim z nich był telefon do przyjaciela - w tym przypadku taty Henryka. Uczestniczka "Milionerów" zadzwoniła do ojca przy podanym poniżej pytaniu.

     Okręg Nowego Jorku, w którym leży dzielnica Harlem, to:

     • Manhattan,
      • Brooklyn,
       • Queens,
        • Staten Island.

         - Nie byłam nigdy w Nowym Jorku, więc to mi nie pomoże. Manhattan kojarzy mi się z dzielnicami takimi bogatymi. Oglądało się "Plotkarę", tam się wszystko działo. Harlem kojarzy się bardziej z taką zaniedbaną dzielnicą, gdzie nie rekomendują się nawet zapuszczać. Obstawiałabym Brooklyn albo Queens - analizowała.

         Niestety, telefon do taty okazał się mało przydatny, ponieważ pan Henryk nie potrafił pomóc córce w udzieleniu odpowiedzi, dlatego Wioleta ostatecznie zrezygnowała z dalszej gry. Zakończyła udział w programie z 125 tys. złotych na koncie. Hubert Urbański zaznaczył, że prawidłowa odpowiedź na to pytanie to Manhattan.

         Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

         Zobacz także:

         Autor: Berenika Olesińska

         Źródło: "Milionerzy" TVN

         Źródło zdjęcia głównego: Milionerzy

         podziel się:

         Pozostałe wiadomości

         Julia Wieniawa podbija Cannes
         Materiał promocyjny

         Julia Wieniawa podbija Cannes